HAYATIMI ADADIM

İyi Ki Doğdu Meleğim / 1 Şubat 2023 /
Seda TURAL & Mert İsmail AKYÜZ
06 BJ 1293
Seda TURAL & Mert İsmail AKYÜZ

Bugün 1 Şubat ,tüm gün birlikte olacağız .Sabah Ankara'ya biraz kar yağmış .Hava soğuk ,yerler buz tutmamış ama dikkatli yürümek gerekiyor . Mert evden çıkmış bende hazırlanıyorum .Arabanın üzerindeki kara isimlerimizi yazmış .Yüzümde tebessüm oluşturan bu durum daha bugünün başlangıcı .Bakalım neler bekliyor beni ..
Saat 9 geldi .Hemen arabaya geçip ısındım . Beni cağ kebabı yemeye götürecek.. Mekan Sitelerde hafta içi nasıl kalabalık ,burda insan araba sürmeyi yeniden öğrenir öyle bir yer ki karman çorman ..Ama sevgilim yılların şoförü misali profesyonel kullanıyor arabayı.
Öyle manevralar yapıyor ki neden bi dolmuş şoförü olmadığını soruyorum..
Sağdan soldan ,aradan dereden geçerek gideceğimiz yere varıyoruz ,ancak kapalı . Saat 12 den önce açılmıyormuş.
O zaman napalım dürümcüden dürümlerimizi ve tatlıcıdan pasta alalım . Aldık ve eve geçiyoruz.
Yollar boş kimsecikler yok. Tepelere doğru çıkarken manzara gittikçe etkileyici bir hal aldı .. Bizi çeken bi drone olsaydı ıssızlığın ortasındaki bir çift yürek isimli fotoğraf ortaya çıkardı.
Karların beyazı ve sessizliğin hüküm sürdüğü bu yer, biz sonradan gelen misafirlerine kucak açıyordu ..Ve çekmek istedim bu güzellikleri teşekkür edercesine ..Sonra indik arabadan eve girdik .Soğuk ki nasıl, üşüdük haliyle .Mert sobayı yakmak için kömür ve odun getirdi. O sırada ben de içeriye aldıklarımızı yerleştirdim.
Sobayı yaktı ve ev yavaştan ısınmaya başlarken saat öğlene geliyordu ..biz de dürümlerimizi yerken Mert'in annesi aradı..merak etmiş yollar kötü ,iyi misin naptın ..sonra da benim doğum günümü kutladı haliyle mutlu oldum .
Ve biz biraz takıldık (Kestane yaptı sevgilim, sobanın üzerinde onu yedik birlikte)
Mert elinde pastayla mutfaktan gelirken içimde bir kıvılcım çaktı..ve mumları üflerken dilek tutmadım.. çünkü her gün aynı şeyi diliyorum . Bugün daha uyanır uyanmaz geçirdim içimden şimdi ise yalnızca anın tadını çıkardım ..ve kocaman bir sarılmaca . Nasıl iyi bir ruh halindeyim anlatamam .Hayatımda ilk defa bu şekilde doğum günümü kutluyorum. (Yıllar yılı hep bugünü evde tek başıma geçirmeyi tercih etmiştim . Yaptıklarımı düşünüp , yapacaklarımın planını kurarken hayatın anlamını sorgulardım her seferinde..bi geçen sene dışardaydım kendime tatlı ısmarlamış, tek başıma yeni yaşımı kutluyordum . Yalnızlık diyordum ne kadar da içi doldurulası bir olgu ,var gibi görünen kimsenin olmadığı..)
Şimdi yanımda beni seven ve sevdiğini iliklerime kadar hissettiren bir adam var .Onunla yeni yaşıma girmiş olmak karışık duygular içeriyor öncelikle heyecan verici ..Yeni bir serüvene atılmak gibi .
Love Man 'im bana hediye almış .Arabanın arkasına koymuş, gidip onu getirdi .Bir kutu büyükçe bir kutu .Tahmin etmemi istedi . Bilemedim .Ve kutuyu açmaya başladım derken gördüğüm hediyem karşısında ağzım açık kaldı . Sanki bir film sahnesi çekiliyordu ..Yaklaşık 10 dakika önce içimde başlayan kıvılcım çakması şimdi haraketlenmiş rüzgarın etkisiyle alev almıştı .. İçimdeki duygular o kadar yoğun bir hal aldı ki mutluluktan ağlarken sarıldım tüm benliğimle .. bir ömür geçse de asla bırakmak istemezcesine..
Ve o ruh halinde kaldım öylece.
Aklımın ucundan geçmeyecek bir sürprizdi bu. Bir kar küresi lakin sıradan değil .(Sosyal medya hesabımda yer alan ,ansızın çektiğim ve üzerindeki hope yazısı nedeniyle hoşuma giden..)
Düşünmüş ve almış .İşte benim Love Man'im isminin hakkını sonuna kadar veren sevgilim..
Teşekkür ettim ona nasıl sevgi kahramanı olduğunu ve bunu nasıl başardığını sordum cevap vermedi haliyle ,ne de olsa bu bir sır ..paylaşamaz ki .
Pastamdan yerken normale dönüyor gibi olsam da bu ruh hali gece yatana kadar devam etti .
Daha sonrasında birlikte bir şeyler izledik (Aynı yerlere gülüyoruz her defasında)
Ve biz birlikteyken zaman yine hızlanmış akşam oluvermiş, hava kararmış sobamızın ısısı artık bulunduğumuz yeri ısıtamaz hale gelmişti ..ve burdan ayrılma vakti.
Gündüz geçtiğimiz o yollar şimdi yine aynı sessizlikle bizi uğurlarken unutamayacağım bir günü daha bitirmenin buruk sevinci içinde veda ettim bende ..
Eve geldiğimde saat çok geç olmamıştı..tek düşündüğüm sevgilimin bir an önce evine sağ salim varmasıydı .(Yerler iyi değildi .. soğuğun etkisiyle buz tutmaya başlamıştı.) Onun da eve varmasıyla rahat bir nefes aldım . Ve konuşmaya devam ettik..

İyi ki doğdun hayatımın anlamı, iyi ki benimlesin ve iyi ki tanımışım seni… Varlığınla ruhumu eritip bedeninle donduruyorsun beni… Varolduğumu hissediyorum senin kollarında kendimi. Hoşuma gidiyor sana sarılmak, seninle sımsıkı sarılıyor olmak… Eciş bücüş oluyorum senin bacaklarında, saçlarıma dokunurken… Seviyorum lan seni hücrelerimin her mitokondrisinde… Hissediyorum seni her atp sentezimde.. Bebeğin olayım sar beni sarmala beni, eşin olayım ömür boyu sonsuzlukta bile bırakma beni…

Kadınım, iyi ki doğdun. :*

Mert İsmail AKYÜZ

Seni tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Tek bi keşkem varsa o da daha erken seninle tanışmamış olmak .Bu Zamana kadar nerdeydin be adam 😅 Geçmişle oynayamam  ama geleceğimde sen Varsın .Sadece Sen .
Seni çok farklı sevdim ve seviyorum.. Kalbime dokundun .. dokunmaktasın hala  , yaptıklarınla sözlerinle … Hayatımda bu yaşıma kadar kaybetme korkusu yaşadığım ailem dışında tek insan oldun.
Sana bakarken bazen gözlerim doluyor ya o ara  varlığının bi gün olmayacağı fikri geliyor.. Üzülüyorum..
Ama varsın karşımdasın bana bakmaktasın ..Daha çok şey var da yazarım yeri gelince ..bu arada 24 yıllık hayatımda ilk defa bu şekilde kutladım .. Yaptıkların için minnettarım.
İyi ki varsın .İyi ki benim sevgilim ve daha fazlasısın . 🖤

Seda TURAL "Doğum Günün Kutlu Olsun Bitanem"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top