HAYATIMI ADADIM

Son Değilmiş / 31 Ocak 2023
alt

Pazartesi akşamı (30.01.23) sevgilimin geçmişiyle ilgili merak ettiğim bir konuyu araştırmaya başladım (halbuki ne gerek var ama merak işte) ve gördüklerimin birkısmı beni üzdü . Sonrasında durumu açıklaması için onu aradım saat 11 gibi .. yatıyordu (nerden bilsin sevgilisi böyle işlere kalkışacak) Bulduklarımı onunla paylaştım .O da bana söylemesi gerekenleri söylemediği için özür dilerken ben de bu kadar ileri gitmemem gerektiği noktasında özür diledim .Konunun ne olduğunu buraya yazmayacağım. Sadece bi ara eski kız arkadaşımla konuşmak ister misin diyip onu aradı .. numarası kullanım dışıydı .Mertte onun kardeşini aradı ve ablasıyla konuşmak istediğini söyledi.

Ablası o an telefona çıkmak istemedi..Kardeşi onun hayatıyla ilgili bazı durumları anlattı . Ve güzel bir şekilde herhangi bir olumsuzluk olmadan telefonu kapattı. (Mert 'in bu kadar cesur olmasına şaşıyorum.. Yanlışı olan korkar diyerek her defasında yaptığı açıklama ve almış olduğu aksiyonlarla beni hayrete düşürüyor.)

Bu sürede ,benim en başta arama nedenim olan konudan saparak çok farklı yerlere girmiş bulunduk .Öyle anlar oldu ki ben telefonu kapatıp konuşmak istemezken , bazı anlarda da onun söylediklerine sonuna kadar hak verdim. Yeri geldi onlarca kez tekrarladık herhangi bir prüz kalmaksızın anlaşılmasını istediğimiz yerleri. Yeri geldi sustuk ..bekledik empati kurulmasını..Neticede anlamak ve anlaşılmak için saatlerce konuştuk . Öyle ki sabah saat 5'i geçiyordu. Ben uyumak için kapattım telefonu. Yaklaşık iki saat sonra tekrar aradı . Beni alıp çalıştığı iş yerine götürmek istediğini söyledi.. Ben de akşam buluşuruz ,desem de( gece konuşurken bi kere söz ağızdan çıkmıştı) ya birlikte gidecektik ya da o gün işe gitmeyecekti .Bende bi seferlik gideyim diyerek kabul ettim .Sabah beni aldı. Hava karanlık ve yerler buz .Yavaş yavaş gidiyoruz .Ve vardık . İçeri girdik. Onun odasına geçtik ve bana bilgisayarda yaptıklarını göstermeye başladı ..o sırada iş arkadaşı da gelmişti ..derken bi tost yemeye gidelim ..yakın zaten giderken bir erkek çocuğu gördük .Ellerindeki eldiveni çıkartmış karla oynuyor ,çevresinde de kimse yok. Bu durum dikkatimizi çekti . Mert üşüyeceksin diyerek uyardı .Biz gittik tostlarımızı yedik benim kalan tostu da alıp dönerken yine o çocuk ordaydı. Mert ona yine aynı uyarılarda bulunurken dışarı karşı ne kadar da duyarlı olduğunu bir kez daha anladım. Başkasının çocuğuna bu şekilde yaklaşan bir insanın kendi çocuğuna nasıl bir davranış benimseyeceğini kısa süreliğine hayal ettim . Bu küçücük olay bana doğru yolda ve doğru insanla olduğumu hatırlattı . İçimden onlarca kez iyi ki dedim ..

Gerçeklikte; biz fabrikaya girmek üzereydik ve biri sorarsa ne demem gerektiği hakkında konuşuyorduk..derken
içeri girip amcasının odasına çıktık .Yaklaşık 15 20 dakika süren bir sohbet sonrasında ben almam gerekenleri almış bir şekilde oradan ayrılırken (Amca Bey ,Kendi çapında öğütler verdi. İlişkimiz konusunda uyarılarda bulundu. Babacan bir tavırdaydı. Onun arka planda ne demek istediğini çok iyi anladım.) kafamda bazı noktalar netleşmişti .
Daha sonra kuzeni (Işılay abla) geldi .Onun yanına geçtik . Birazda orda sohbet ..Ardından yemek vakti .Mutfağa geçip bir şeyler yedik . Birazda odada takılalım .Mert bana birkaç tane defter verdi .El fenerimin pili bitmiş onu değiştirdi .. yazıyla ilgili uygulamayı indirdik onu gösterdi ..Ve çıkalım kuzeni ameliyat olmuş onun yanına ziyarete gidelim .Hastanenin park yeri birhayli sıkıntılı .Ama Mert ne yapar eder o arabayı bir şekilde sığdırır , öyle de yaptı. Eğimli bir yere iki araç arasına sorunsuz bir şekilde park etti.
Hastanenin girişindeki yerden isim ve soy isim söyleyip oda numarası öğrenicez. Mert kendini hastanın abisi olarak tanıttı. Kimlik kartı yerine de ehliyetini gösterdi. Anne baba bilgisi yazmadığı için de karşıdaki çalışan bu konuda pek bir şey diyemeden odanın kapı numarasını söyleyiverdi . Hemen yukarı çıkıp odayı bulduk ..içeri girdiğimizde kuzenin eşi ve annesi oradaydı ..nasılsın ,ne zaman taburcu olacaksın ..derken ziyaretimizi tamamlayıp oradan ayrıldık .Forum AVM'ye geçtik .Mert bana araba sürmeyi öğreteceğini söyledi fakat zaman kısıtlıydı ve boş bir alan yoktu . Dolayısıyla başka bir güne kaldı .
Ve benim mahalleme gelip arabada sohbet ettik .Mert 'in başı ağrıyordu .Nedeni açık , hiç uyumamıştı ..bende yorgundum bir hayli .. Ona masaj yaptım . Hoşnuttu halinden ..biraz sarılalım konuşalım ve sonrasında çok geçe kalmamak için eve bıraktı.
Bugün ben aileme ilk defa sevgilimden bahsettim .Bu zamana kadar niye söylemedim bilmiyorum zamanı değilmiş belkide ya da ben buna inanmak istiyorum.
Sonuç şu ki işler bu şekilde ciddiye bindikçe ben olması gereken bu diyerek kendimi rahatlatmaya çalışıyorum(Biraz gerginlik vardı üzerimde yalan yok) ..Daha farklı nasıl olabilirdi zihnimde canlandıramıyorum.
Sonuç itibariyle artık Mert diye bir sevgilim olduğunu biliyorlar .
Bu saatten sonra neler olacak ilerde neler bekliyor beni günü gelince göreceğim.
Emin olduğum bir konu var ki sevgilim , her ne olursa olsun (ailem ya da ailen desteklemeyebilir ;bu onları kulak arkası edip ,duymazlıktan geleceğimiz anlamına gelmez ama )ben seninle bir gelecek istiyorum. Gelecekte eşim olarak görmek istiyorum.(Büyük laflar evet biliyorum lakin hislerim ve isteklerim bu şekilde )
Seni hayatıma kattığın her bir rolünle seviyorum ve seveceğim .
Biz hiç ayrılmayalım olur mu ?
Ne gelecekte ne de ...

alt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top