HAYATIMI ADADIM

Ocak Ayının Son Buluşması / 28 Ocak 2023 /
Seda TURAL & Mert İsmail AKYÜZ
Anadolu Göl Restaurant
Seda TURAL & Mert İsmail AKYÜZ

Sabah tam sekiz ,geldi gidelim.. Rotamız sanayi. Yolda giderken dünden hazırladığım sorular var ,birbirinden alakasız. Soruyorum herbirini güzel güzel açıkladı ,verdiği cevaplar tatmin ediciydi .Sorular bitti biz daha varamadık ama .Yolda otostop çeken bir abiyi aldı. (Mert 'in iyi niyetini babama benzetiyorum. O da aynı şeyi yapardı çünkü) nerelisin ne işle meşgulsün sohbeti ..derken geldik şimdi bi tost yiyelim. Girdik içeri .Büyük bir soba var yanıyor ,içeri sıcak ..oturduk karnımızı doyurup çıktık ordan . Sakin bir alan bulup konuştukta konuştuk . İlişkimizde benim yaptığım davranışlar aldığım tavırlar üzerine..
Sonra Mert 'in meşhur pizzacısına gitmeye karar verdik .Geçen gittiğimizde kapalı olan .Aradı Mert sipariş verdi .Yolda giderken adamın biri kornaya bastı. Sevgilimde arabadan başını uzatıp ne var gibisinden bakınca .Adam bir anda u çekip yanımıza geldi . Tehditvari bir şekilde bekle burda geliyorum ..Neye uğradığımı şaşırdım .O an tek düşündüğüm bir an önce ordan uzaklaşmaktı. Böyle durumlar gerçekten can sıkıcı ,güzel giden günü boştan yere mahvetmek için (bizim herhangi bir yanlışımız yok ,adam kendi kendine yükseldi )
Mert ,trafikte böyle durumların normal olduğunu sakin olmam gerektiğini söyleyip beni yatıştırdı. Pizza siparişini iptal edip başka bir yere gitmeye karar verdik.
Daha önce de gittiğimiz ,bulunduğu konum itibariyle benim çok beğendiğim Anadolu Göl Restaurant'a rota oluşturduk..
Yolda giderken sevgilimin şarkı açıp ona eşlik etmesi ,ara ara gözlerime bakıp herşey yolunda diyerek beni yumuşatması tüm olanları unutturdu.
Ve vardık .Çok kimse yok . Sipariş verildi ..yedik ve biraz alanı turlayalım .Balkon varmış üst katta bakalım .. çıktık bir manzara o an farkettim ki eğer oraya tek gitseydim; baktığım göl veya ağaçlık alan gözüme o kadar da güzel gelmeyecekti .Ama şimdi sevdiğim insan yanımda .Onunla aynı güneşin altında ,aynı balkonun üstünde ..ve aynı manzaraya bakıyorum .İşte bu çok anlamlı.

İndik biraz bankta oturalım . Fotoğraf çekelim .Biraz da yürüyelim..Hadi dönelim. Yolda konuşmaya devam.
Duralım arabayı yıkama sözün vardı ,gösterdi bana şöyle tut şöyle yap ..su o kadar tazyikliydi ki dediğini yapmakta zorlandım . Baktı olmayacak gibi aldı elimden kendi güzelce yıkadı .Bana bir şeyler öğretmeye çalışması konu ne olursa olsun gerçekten çok hoşuma gidiyor. Sanki bana yol göstermeye çalışan bi ebeveyn gibi hissediyorum. Yapamasam da beni destekleyen ve yapmam konusunda motive etmeye devam eden bir koç gibi aynı zamanda ..Ne kadar çok rolü var hayatımda yazarken farkediyorum .
İlerde daha ne rolleri olacak kimbilir..

Forum AVM'ye geldik . Alacağımız abur cuburları alıp bindik arabaya ve benim mahalleme sürdü sevgilim, çekti arabayı ağaçlık güzel bir yere. Dışarda yağmur çiseliyor o sırada . Biraz müzik biraz sarılmaca biraz da bi şeyler izleyelim ..komik olsun .Açtık Tolgshow hem izledik hem atıştırmalık çikolata ,kuruyemiş ..arka planda yağmur sesi .. kapatıp birazda birbirimizi dinleyelim .Arka koltuğa geçip birlikte anın tadını çıkardık .Sevdiğin insanla berabersen nerde olduğunun hiçbir önemi kalmıyor. Bir nefes ve atan bir kalp tüm olumsuzlukları zihninden söküp atıyor..kalbim sevgiyle doldukça alan açılıyor genişliyorum ve herşeyin üstesinden gelebilirim hissi ve daha birçok tarif edemediğim hislerle kaldım öylece , başı göğsümde..

Ve gitme vakti . Yine isteme istemeye ayaklarım geri gide gide eve döndüm .Bir koca gün daha bitti .
Seninleyken saatler dakikalar gibi . Ne zaman güneş battı ne zaman gün bitti anlamıyorum.
O kadar hızlı yaşanıyor ki herşey ,elimde sihirli bir değnek olsaydı ;seninle olduğum herhangi bir vakti durdurmak isterdim. Dışarı da ,araba da ya da evde farketmez. O ana hapsolmak .Ve öylece yıllar yıllı kalmak .. biliyorum böyle bir şey hiçbir koşulda olmayacak .Zaman akmaya biz yaş almaya devam edicez. Hep bi süreklilik hali durmaksızın akan nehir gibi ..

Ben gerçeklikte kalıp zamanı seninle hızlandırmaya varım.
Eğer bitecekse günler ,takvimden yapraklar birer birer koparılacaksa ben seninle yapmaya varım .
Herşey bitecek ve bir gün olup yarın gelmeyecekse o son günü seninle yaşamaya varım .
Tabi sende evet dersen ..

Seda TURAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top