HAYATIMI ADADIM

Hoşçakal Kal Benimle / 24 Ocak 2023 /

Aslında bugünü yazıp yazmamak noktasında çekincelerim vardı .Fakat bu yıl için aldığım karar neticesinde (her buluşmamızı kaydediyorum) neler olmuş bakalım..
O gün evdeydim. Gün içinde konuşurken mesajda ,bir saatliğine beni görmek için gelmek istediğini söyledi.(Planlanmamış ve anlık gelişen bu tarz durumları seviyorum) Bende olur diyip hazırlandım .Saat 3 gibi geldi. Kahve içmeye gidelim . Yakınlarda benim istediğim tarzda kahve yapan mekan yok .Tatlı yiyelim o zaman..tamam. Sürekli önünden geçtiğimiz bir yer vardı. Oraya girdik oturduk ..yedik ve kalkma vakti . Mert hasta ..ara ara öksürüyor , midesi ağrıyor . Tanıştığımızdan beri onu hiç böyle görmemiştim . Ona iyi gelmek istiyordum .Evde olsak neler yapardım neler..
Değiliz lakin sorun yok. O zaman
benim mahalleme gidelim eve yakın olsun..arabada konuşmaya başladık . Düşünüp düşünüp işin içinden çıkamadığım ilişkiye dair konularda ..Bi ara annesi aradı. (Benimle olduğunu söylemedi. Annesi de benimle ilgili bi şeyler söylemiş bulundu ..ve bende dinliyorum. Bazen içinde bulunduğum durumdan çıkmak ,yok olmak ve hiçbir şeyi görmemiş duymamış olmak isterim. O anlardan biriydi benim için.) Sonrasında sevgilim konuyu yanlış anladığımı söyledi ,aslında öyle demek istemedi vs diyerek beni normal halime döndürmeye çalıştı ..Ve benim ona söylediklerim neticesinde kırıldı .
Eve bırakmak istediğini söyledi.
Ben de kapıyı kapatıp indim .(Filmlerde olur ya hani o anda elinde ne varsa bırakıp ekrana kitlenmelik ..bir sonraki sahnede ne olacak acaba ) Ardından sokağı arkadan dolanıp yanıma geldi. Arabaya binmemi istedi .Ve kendi kırıldığı konulardan bahsedip biraz da göz yaşı döktü. Bense olan bitenin hayreti içinde sadece dinledim . Anlamaya anlamlandırmaya çalıştım ..
Ve sarıldık .Kısa süren bu olumsuz durumu ,telafi etmek istercesine sıkı sıkı .Sonra annesini aradı ve eve geç geleceğini söyledi . Ardından akşam saat 9'a kadar birlikteydik .
Bugüne ait bir fotoğraf karesi yok .
Bu ayın en zor günüydü bence.
Lakin bi şekilde tatlıya bağlandı .
Günün sonunda bir şeyleri aşmıştım ve evime dönerken uzun zamandır hiç bu kadar kendimi hafiflemiş hissetmemiştim.

İlişkimizde yaşadığımız sorun her ne ise benden veya sevgilim senden kaynaklı, durup olayı analiz edip orta yolu bulmak için çaba sarf ediyor olman ,her ne yaşanırsa yaşansın saygını bozmadan ifade edişini ve gerçekten çözüme gitmek için verdiğin uğraşı her defasında görüyorum. Bunun için teşekkür ederim . Çünkü ben senin kadar iyi değilim.. özellikle ilişki sürdürmek noktasında . Bir sorun çıktığında gitmeye daha yakın tarafım ..Bu kötü bir alışkanlık. Ama değiştirilebilir.
Durup sabretmek , olayı büyütmeden çözüme gitmek noktasında senden öğreneceklerim var. Bu zamana kadar ilişkimizi öyle ya da böyle sürdürmemde senin payın büyük.
Bundan sonrası için daha dikkatli olacağım.. Aramızda bulunan iletişim konusundaki uyarılarını dikkate alacağım .
Ve her ne olursa olsun ilişki temelimiz derinden sarsılmadığı sürece ayrılmak ve gitmek gibi cümleler kullanmamaya dikkat edicem .
Seni üzmek istemiyorum.
Beni anladığın ve yeri geldiğinde içinden geçenleri filtrelemeden olduğu gibi bana açık açık söylediğin için minnettarım.
Şimdilik hoşçakal..
Seni seviyorum sevgilim.

Seda TURAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top