HAYATIMI ADADIM

11 Dakika / 8 Şubat 2023 /

Günlerden bir gün ..
Ansızın gelen beklenmedik bi mesaj. Gönderilen iletiye karşı on bir dakikada yazılmış .Tamı tamına on bir .Sevginin ve güvenin kırılmasının süresi .Not edilmeli bence .Belki ilerde lazım olur . On bir dakikada ne mi değişti . Bir ilişki bitti, bitmeye mahkum edildi .
Aylarca biriken gittikçe arttığı söylenen sevginin yıkımı ..güvenin bitişi . Ve net bir dille asla görüşmek istemiyor olmak . Böyle bir senaryoda ne olmuş olabilir? Aldatma , sadakatsizlik hayır değil bilemediniz . Yapılması istenmeyen bir davranışın dile getirilmesi . Baskın karakterin ortaya çıkarak diğer tarafa bir daha hiçbir şeyin aynı olmayacağını söyleyerek ayrılık mesajı vermesi . Ve bu kadar kolay mı dedirden bu durumun anlık öfkesine kapılıp söylenen sözler .Ve anlık olarak, sosyal mecralardan herkese artık benim sevgilim yok demek istercesine fotoğrafların silinmesi . Ve o gün gelen yine herkese açık görülen ayrılık temalı bir ileti ..
İnsan evet gururlu bi canlı . Söylediğinin arkasında durmaya meyilli bazılarımız. O gece hayatımda hiç ağlamadığım kadar saatlerce ağladım .Babamın ölümüne bile bu kadar ağladığımı hatırlamıyorum .En son gözlerim ve başım ayrı bi varlık olup canımı acıtmaya başladığında hava aydınlanmak üzereydi .Belki birkaç saat gitmiştim .Karanlığa gömülmüş .Ve zihnimi sakinleştirmek gibi bir görev üstlenmiştim . Sabahına bende bıraktığı yıkımı ucundan kıyısından tasvir edebilecek bir yazı olmadan yazdım .Veda etmek .Ne kadar ilginç bir kelime dizimi, anlamı ne kadar da olumlu TDK 'de . Hâlbuki içinde ne kadar çok negatiflik barındırıyor.
Kime söylediğin neden söylediğin ve bir daha söyleme ihtimalinin olup olmaması .Acı ki bu tek atımlık bir kurşun gibi söylendi . Bir daha asla tekrarlanmayacakcasına .
Ben ne yaptığımın farkındayım .
Sadece bu denli bir tepki alacağımı düşünmedim . Şaşırdım haliyle ve benden bu kadar hızlı uzaklaşmak istemene kırıldım en çok . Bırakmayacağım seni derken bana yalan söylemene .Son konuda benim senin gözünden yalan söylemem gibi..
Sonra düşündüm ,empati kurdum senin istemediğin şeyi ben olsam bende istemezdime geldim. Fakat burda bi sorun var .. aslında en baştan beri kendini belli eden . Benimle olmanın sebebi ,benim olduğum gibi olmam iken her halimle.. neden senin gibi olmamı istedin. Çünkü biliyorum ki benim durumum sende olsaydı o zaman sen herhangi bi şey diyemezdin . Eşitlik olarak bakarsak ben yapmıyorum , gerçekten rahatsız oluyorum istemiyorum diyebilirken bi kez daha ve son kez belki de ..ben böyle bir mesaj almayı beklerken. Sen benim herşeyi zihninde tutabilen ,herşeye itaat eden bir robot olmadığımı bildiğin halde tekrar etme tenezzülünde bulunmayıp on bir dakikada beni gözden çıkarmayı daha kolay bir yol olarak seçtin ya orda anladım ki sen mücadele eden taraf değilsin .Ama sonradan aklıma gelen bir hikayede, senin benden önceki insan için aylarca değil yıllarca durabildiğini göz önüne alırsak sen beni gerçekten o insan kadar sevmemişsin .Geçmişe dair bir şeyleri bilmenin cezası can sıkıcı .
Bununla birlikte;
Ben istersem dünyanın en iyi ,en güzel ,en sadakatli, en bilmem neyi olayım senin için anlamsız .Ne varsa ne yoksa kurallar ve kurallar . Uyulmadığında gözü hiçbir şey görmeyen , tolerasyon göstermeyen bi insan .Zor bir insan . İşte ben bu zor insan karşısında artık kendim gibi olamadığımı gördüğüm için üzgünüm.

Hikayenin bundan sonrası artık yok yazılmayacak . Ne olur ne biter bilmiyorum. Sadece artık yalnızım ve geleceğe dair bir hayalim yok .Uzun bi sürede kurmam gibi .
Bi daha başlamak mı kaldığın yerden devam etmek .. başlangıç filminin sonu gibi ..belirsiz .
İçinde bulunduğumuz toplumsal yıkım kadar da zor .

Seda TURAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top