HAYATIMI ADADIM

Aynı Yaşa Sabitlenmek / 16 Nisan 2023 /

16.04.2023 |Pazar
Saat on iki gibi buluştuk. Bugün birlikte bahçeye gidiyoruz .Orada bir şeyler izlemek var aklımızda . Kahvaltılarımızı evde yapmıştık .O yüzden yoldan herhangi bir şey almaya gerek yok. Eve vardık birazcık özlem giderelim. Sanki aylardır buluşmuyoruz ki daha dün yan yanaydık. Aramızda öyle bir bağ var ki bizim için ne kadar süre geçtiğini bir önemi yok. Uzak olduğumuz her dakika birbirimizi özlememiz için bir sebep. Ne izlesek hard diskte yüklü olan filmlerden mi izleyelim yoksa internetten açıp mı izlesek. Sevgilimin Blue TV üyeliği var. En son Saygı dizisini bitirmiştik ve geçenlerde ben sınavdayken kafede beni beklerken o sırada Tom ve Jerry açmış tamamını izlememiş. Bana da söylemişti kendin daha sonra mutlaka bak . Ben beğendim ,güzel  sarıyor demişti. Fırsatım olmadı bakamadım ama şimdi izleyebiliriz. Açtık birazcık içerde hava soğuk gibi sobamız yanıyor yanmıyor. Battaniye aldık üzerimize.
(Benim de herkes gibi küçükken izlediklerim arasındaydı. Fakat bu yeni çıkan film olan versiyonunu izlememiştim. Gerçeklikle animasyon karakterlerimizi birleştirmeye çalışmışlar. Bence aksiyon dolu olması ve bir sonraki sahneyi tahmin etmek için tetikte bekliyor olmak akıcılık yönünden beni tatmin etti. Bu yüzden sonuna kadar sıkılmadan diğerlerinde olduğu gibi sürekli pause tuşuna basıp devam ettirmeden bitirmiş olduk. Sonlara doğru sevgilim uyudu ama çok da bir şey kaçırmadı ki telafi de ettik .Böyle çocukluğumuza ait öğeleri birlikte tekrar ediyor olmak ,beni onunla aynı yaşa sabitliyor. Hissettiklerim şöyle ki , sanki birer çocuğuz ve o saf sevginin büyüsü altında neler olacak diye heyecanla izliyorduk. Uyumlu birer arkadaş olduk .Bu tarafımızı görmüş olmak da benim için önemliydi. Sonuçta her ne kadar yetişkin olarak atfedilsekte bir yanımız hep çocuk ve o çocuğun ilgiye muhtaç bir tarafı var. Aynı zamanda en temel duygularla var olmaya.. ben bu yönüyle birbirimize faydalı olduğumuzu, iyi geldiğimizi görüyorum. Sevgilimle çocuklaşabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum.)
Akşam beni bıraktıktan sonra arkadaşlarıyla buluşma durumları vardı .Problem değildi .Fakat sanki bir an önce beni eve bırakıp kendisi gitmek istiyor gibi bir hava sezdim. Hislerim bana böyle söylüyordu. Ben de koltuk üzerinde bi ara kestirdim .Fakat yerim rahat değildi ve asla uyumak istemiyordum .Akşam olmak üzereydi ve artık yapacak bir şey bulamıyorduk .Ev biraz soğuklaştığından sevgilim artık gitme vaktinin geldiğini söylüyordu .Ben takmıştım, beni hızlı bir şekilde bir yerlere yetiştirip daha sonrasında kendince takılmak istediğini düşünmeye . Halbuki oturalım Joker seyredelim diyordu. Ben ise bu söylemini duymuyordum. Bunun üzerine biraz tartıştık .Daha sonrasında ben eve geçtim. O da ailesinin misafirliğe gittiği eve geçti .Sonra da kendi evine dönmüştü ki ben çoktan uykuya dalmıştım. 
Ben sevgilimle vakit geçirmekten gerçekten keyif alıyorum ve bazen bugün olduğu gibi ev içerisinde yapacak hiçbir şey bulamıyoruz . Onun hal ve hareketlerini izleyip benimle birlikte şu hayatta sıkılmaya dahi var mı, yoksa çıkıp gidip benden uzaklaşma gibi bir isteğimi var bunu anlamaya çalışıyorum. Hislerim bana yalan söylemez diye kendime inanarak konuşmuştum. Ama gel gelelim öyle olmadı. Her zaman dışardaki gerçeklik bizim içimizde hissettiğimiz gibi olmayabiliyor ki..   şu an baktığımda sanırım ben olduğundan farklı algılamak istedim. Elimde ona dair olan bilgileri farklı şekilde birleştirdim. Neticede sanki benimle kalmak istemiyormuş sonucuna vardım.
Ama aradan geçen zaman süresince etraflıca düşündüğümde yanlış algıladığımı görüyorum. Bazen duygu olarak olumsuz bir şeyler hissettiğimde bunu sevgilime bağlıyor da olabilirim. Halbuki rutin seyreden bir hal benim ki. Bugün için tartıştığımız konuda seni anlamakta güçlük çektiğim için özür dilerim sevgilim. Ben zihnimdeki gerçekliğe inanmakta biraz direttim. Buna rağmen bana karşı herhangi bi yükselişe geçmeden güzellikle ve olabildiğince üslubunu bozmadan ifade edişin için teşekkür ederim. Alttan almak, ilişki içinde karşı tarafın ruhani durumunu görüp her ne kadar kendimizce haklı olsakta bunu en azından belli bi süre devam ettirmek zor iş. Bunu başaran bi sevgilim var. Umarım bende seni en çekilmeyecek zamanlarında yanında olup sana karşı hep iyi davranırım.
Sıkılmak konusuna gelecek olursam ;Aslında her an yapılabilecek tonla şey var. Bunlar arasından seçim yapmak ve aynı etkinliği istemek için zamanı aynı şekilde değerlendirmeye açık olmak önemli. Analizim şu ki, müzik zevklerimizden başlayan ve aynı oyunu sevmeye kadar giden skalamızda ortak yönümüz çok. Biz aralarından neyi yapmayı tercih ediyoruz noktası için, öncelikle kendi psikolojimizin iyi olması gerekiyor. Önce kendimiz iyi bir ruh halinde olacağız.. Yoksa bi taraf diğer tarafı kendi içinde bulunduğu tarafa ister istemez çekiyor. Bu durumun önüne geçmek zor. Bu şekliyle partnerlerden birinin hoşgörü altında karşı tarafın modunu yükseltmeyi amaç edinebilir. Diğer bir ihtimalde aynı seviyeye düşüp birlikte o anki acıyı veya hüznü yok etmek için sadece sarılmak veya uyumak, belki de bu en iyi yardım şekli olabilir.
Bunların tamamı benim kendi gözlemlerim sonucu ortaya çıkan bilgiler. Gönül ister ki yaşam teorik bilgilerle çalışsa ve aynı aksiyonu aldığımızda aynı sonuçlara çıkıyor olsak. Ama maalesef ki ilişkiye dair her ne varsa her biri kişisel deneyimlerle şekil buluyor. O yüzden şöyle yapmalı veya yapmamalı diye başlayan cümleler bana hep uzak. Ne yapılabilir sorusu ise, önce kendini bilmek sonra da karşı tarafı anlamaya çalışmak. Empati kurmak ve benim için gerçekten iyi şeyler mi istiyoru sormak. Bu konuda benimde almam gereken daha tonla ders var. Zamanla öğreniyorum her birini. Öğrenmeye de devam edeceğim. Bakalım daha neler yaşayıp deneyimleyeceğim...
Yolda seninle olmak keyfiyle.
Yol Arkadaşın S'

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top