HAYATIMI ADADIM

Belki Tanımazdım Seni O Konsere Gelmesen

27 Ağustos 2022 (Cumartesi) |27.08.2022| /Retrobüs konseri 21.44 farketme anı.

O gün oraya tek gelmiştim. Konserin en başından itibaren arka sıralardaydım. Video çekiyor, kendi kendime eğleniyordum. Sonlara doğru insanlar gitmeye başladığı vakit, ön kısımların açılmasıyla bende daha yakından görebilmek adına sahnenin sol tarafına doğru yürüdüm. Ve en solda sahneye yakın bir yer bulup izlemeye devam ettim. Bi ara telefonumu çıkartıp videoya almaya başladım ki tam o esnada o sağ önümde idi. Beni fark etmiş, şuradan çek daha iyi olur gibi bi şey söyledi. Bende onun dediği yan tarafında bulunan yüksek kısma geldim. Ve çekmeye devam ettim. Tabii o sırada videoda birazcık görünmüş (sevgili olduktan sonra farkettim) . Ardından konuşma nasıl başladı bilmiyorum. İstersen seni çekebilirim diyip elimden telefonu aldı ve beni fotoğrafladı. Bana tek mi geldin sen dediğini hatırlıyorum. Kardeşiyle geldiğini söyledi bana.. Sonra yaşımı sordu (23). Ben onun yaşını 26-27 tahmininde bulundum. Tabii benden küçük olduğunu(21) duyunca bi hayli şaşırdım. Bu arada 80 ler 90 lar çaladursun bizde karşılıklı eşlik ettik, oynadık.. Çok uzun sürmedi.. Konser bitmek üzereydi. Ben tanıştığıma memnun olduğumu, burdan eve gideceğimi söyledim.. o da beni bırakabileceğini söyledi. O sırada ayaküstü kardeşiyle tanıştım . Alandan çıktık. Arabaya bindikten sonra sohbet ettik.. Sanki uzun zamandır görüşmediğim bir insandı.. herşeyi anlatabilirdim ona..Samimi gelmişti bana.. O gün veda etme vakti gelince, yine biraya gelebiliriz gibi bi konuşma geçti.. kız kardeşiyle numaralaştık. Sonra o sen yaz ara diyip kendi numarasını verdi. Hiçbir kızın numarasını almazmış.. O gün arabada kalsak daha saatlerce konuşabilirdim. Güzelce ayrıldık. İlk andan itibaren herhangi bir olumsuzluk sezmedim. Flört etmek veya sevgili olmak aklımın ucundan dahi geçmedi.
Evet onunla arkadaş olabilirdim.

Bir gün ben Starbucksta arkadaşımla otururken aradı. Napıyorsun nasıl gidiyor.. Arabada sinemaya gidebiliriz diye konuşmuştuk onu hatırlattı.. Ama güzel bi film yokmuş. O sırada yanındaki arkadaşın kim diyerek ( o zamandan belliymiş arkadaşlarıma karışacağı) bi soru yöneltti ama öyle bi ses tonu ki kim olduğunu öğrendikten sonra (arkadaşım erkek) pek memnun olmadığını anladım. Telefonu kapattıktan sonra bu çocuk durup dururken niye bu kadar tavırlara girdi sanki benim neyim diyip sinirlendiğimi hatırlıyorum.

Ara ara konuşmaya devam ettik. O watsaptan durum atardı ben mesaj yazardım. Bi gün ambulans fotoğrafı atmış. Bende ne oldu gibisinden aradım. O ise durumu açıkladıktan sonra ben sonra dönücem sana diyip kapattığını hatırlıyorum.

Bi gün watsaptan konuşurken, hafta sonu ne yapacağımı sordu. Bende pazar günü sınava gireceğimi söyledim. O gün müsait olduğunu ve beni götürebileceğini söyledi. Bu teklifi beni şaşırtmıştı. Sonuçta çok kısa bir süredir tanıyordum. Neyse ki arkadaşlığımıza verip üzerine çok düşünmedim.
(18 Eylül 2022)
O gün sabah için sözleştik. Tamda söylediği zamanda geldi. Beni aldı ve sınava götürdü. Sınavdan önce (okula yakın) Dikmen Vadisine inip evde hazırladığım kahvaltılıklardan yedik. Önce bi şaşırdı. Çok az hazırlamışım. Ben çok yemediğimi söylesemde..Biz yiyeduralım bana çalıştığı işten bahsetti.. Ardından sınav yerine gittik. Ona ben gelene kadar izle diyerek bi Türk filmi önerdim (Vefasız).Sınavdan çıktım. Arabaya yaklaştım. Bi de baktım ön koltukta yatıyor. Havada sıcak tabii. Tıklattım camı.. Kendine geldi. Ben gelene kadar filmi bitirmiş. Kendine dondurma almış kutu kutu onları yemiş. Yakınlarda restoran kafe var mı diye keşif yapmış. Sonrasında sıcağında etkisiyle yatıvermiş.. Ben gelince beni kelle paça içmeye götürdü.(Paşam İskembecisi).
İlk defa karşılıklı yemek yedik.
Ardından annesiyle konuştu. Arabayla işi varmış. Onları alıp bi yere bırakması gerekiyordu.. Bana tanışmak ister misin.. diye sorduğunu hatırlıyorum. Ne olarak tanışacağız (arkadaşım)
O gün için birine söz vermiştim. Arkadaşım sevgilisi ile gelecekti. Bende tek gitmek istemediğime karar verip plana Merti de dahil ettim. Önce annesini ve kız kardeşini Mert in evinden aldık. Annesiyle tanıştım. Çok hızlı olmuştu. Arabada annesi yumurta mı yedin diye sordu..halbuki hiç yemezmiş.. ben nerden bileyim. Onların işlerini halledip bıraktıktan sonra Avm ye geçtik. Arkadaşımla tanıştılar(Arkadaşım bana Merti beğendiğini söyledi. Yabancılara benziyormuş. Bizi de yakıştırmış ) Sinemaya girdik. (ilk kez sinemada birlikte izlediğimiz film Moonfall) Seans arasında çıkıp patlamış mısır ve içecek aldık. Ben filmi beğendim. İzliyorum pürdikkat. Yan yana oturuyoruz tabii.. ara ara bana yakınlaşmak istedi. Başını omzuma koymak. (biz arkadaşız) ve benim varlığı olmasada ismen bi sevgilim var. (hiç iyi gitmeyen, ayrılmayı düşündüğüm) O gün sinemadan sonra arka bahçede oturduk. Sohbet muhabbet. Arkadaşım ve sevgilisini Kızılay a bıraktık. Sonra biz….

O gün gerçekten dolu dolu bi gündü.

1 Ekim 2022
(Eymir - Mavi Göl - Altınpark)
1 hafta sonra 2-3 günlük bir ayrılık -ardından gelen barışma

01.10.2022 (1 Ekim 2022)
Uzun zamandır gitmeyi istediğim bi yerdi. Eymir. Gittik. Havada bi hayli sıcak. Önce bisiklet kiralamak istedik. Fakat bisikletleri pek sağlam değildi. Hani binsek ben çok uzun mesafe sürebileceğimi sanmıyordum. Biraz o alanda oyalandık. Bi ara sarıldığımızı hatırlıyorum. Ardından yürümeye karar verdik. Aldık alacaklarımızı yürüyoruz. Ben halimden memnunum. Baktım Mert ya işte böyle bitmez bu yol diyip geri dönmek istedi. Napalım geri dönelim diyip arabayla girmeye karar verdik. O gün orda etkinlik varmış. Güvenlikten rica ettik. Girdik arabayla (normalde kartla giriliyor) Girdikten sonra bi çift vardı. Onları aldık. (Eymir de tanışmışlar, şimdi kaç yıllık evliler, çocuklarıda varmış..) Sohbet ettikten sonra onları etkinik alanına bıraktık. Gölün çevresinde bi tam tur atıp. Ordan ayrıldık. Mavi göle gidelim diyip yola çıktık. Oraya vardık. Tabii kalabalık bi hayli hafta sonu. Yürüyelim dedik. Bu arada el ele tutuşuyoruz. (Nasıl arkadaşsak artık) Dondurma aldı bana. Bi yere oturduk. Konuştuk biraz.
Sonra ordan çıkıp Altınparka geçtik.(Bir güne herşeyi sığdırma çabamız). Orda da biraz yürüdük. El ele. Oturduk bi banka.. konuşuyoruz Baktım ki biz arkadaş gibi değiliz.
O gün orda ilişkimize isim koymaya karar verdim. Sevgili olalım dedim. O da bana uyar dedi. Sarıldık.
Ben onu öptüm o beni..

Ardından 1 hafta geçti. Ben onun isteklerini karşılayabilecek bir kız olmadığımı düşünmeye başladım. (evcimen birini istiyordu, yemek yapmayı bilen..)
Ayrılalım dedim. Ben böyle söyleyince tabii konuşmadık.
2 gün sonrası için de Kırıkkale'ye gidecektik önceden planlanmıştı.
Bi gün öncesinde normalden mesaj atmış konuşmuştuk söz verdim arkadaş olarak gidebiliriz dedi.. Bende tamam dedim.
O gün geldi sabahtan yola çıktık. Pastaneye uğrayıp komutanları ve arkadaşları için tatlı paketi yaptırdı. Eli boş gitmek istemediğini söyledi.
Arabada giderken çok mesafeliydik.
Nerdeyse hiç konuşmadık. Gideceğimiz yere geldik. Onun askerliğini yaptığı.. Komutanını ziyaret ettik. Askeriye yemekhanesinde yemek yedik.
En sevdiği komutanının doğum günüydü onu kutladık. (Onun için gelmiştik)
Ardından köye babamı ziyarete gittik. Ona küçükken yazın geldiğim ve yaşadığım yeri gösterdim. Bi şeyler anlattım geçmişe dair.. Nedensizce. Ardından dönüş yolunda halen ona karşı hislerim olduğunu anladım. Belkide bunun en temel sebebi bana dair özel olan şeylere yaklaşmasıydı.. bilerek ya da bilmeyerek.. benim bağım olan herhangi bir şeye bu kadar yakından ilgilenen olmamıştı.
Benim için unutulmaz bi gün daha yaşanıyordu..
Yolculuğun sonunda Ankaraya geldiğimizde barışmak istediğimi söyledim. Oturduk konuştuk.. ben anlattım o dinledi o anlattı kendi hayatına dair ben dinledim.. ve netice de barıştık.

Seda & Mert

Yazan : Seda TURAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top