HAYATIMI ADADIM

Kimse Görmesin Bizi / 15 Şubat 2023 /

Dün sevgililer günüydü biz kutlamadık ama lafı o kadar çok geçti ki bir yerlere takıldım ve tartıştık . En son mesajla ne kadar anlatılabilirse o kadar anlattım kendimi .. cevap olarak o da yazmış uzun uzun . Tartıştığımız konuya açıklık getirip, beni anladığını içinde hissettiğini ifade etmiş . Hiçbir ayrıntıyı atlamadan detaylı bir şekilde olup biteni dile getirdiği ve kendi payına düşen kısmı farkettiği için sorun benim açımdan çözülmüş oldu . Bugün sabah evden çıkarken de onunla buluşacağım aklımda yoktu . İşlerimi halledip kız arkadaşımla oturup kahve içeyim iki sohbet edeyim derken saat 4'ü geçmişti. Akşam müsait misin diye mesaj attım .O da müsaitim buyur gel yazmış . Biraz daha durup arkadaşımla vedalaştıktan sonra sevgilimle buluşmak için yola çıktım .Saat 7 gibi otobüsten indim. Beni binanın girişine yakın bir yerde arabanın içinde bekliyormuş .Yeni aldığı farlarını yakmış dikkat çekiyordu.. bindim .O sırada bir cihazla ilgileniyordu.. hız ölçer . Arabaya aldığı tablet tutacağını değiştirmek istediğini söyledi. Ve bunun üzerine Ankamall 'e gittik . Onunla tanıştığım yer . O günden sonra birlikte bu ikinci gelişimiz ( İlkinde arkadaşım onun flörtü ve biz sinemaya gelmiş arka kısımdaki bahçede de oturup sohbet etmiştik ..o sıralar sevgili değildik .Vay be bayağı zaman geçmiş üzerinden.) İçeri girdik .Benim suratım biraz asık .Şöyle ki dün mesaj yazarken evde olduğunu başının ağrıdığını ve hatta uyuduğunu düşünmüştüm . Gerçekte ise dün beni aradığında ,ben saat geç oldu çıkamam dedikten hemen sonra arkadaşının aradığını ve onlarla buraya geldiğini söyledi . Ve bana bunları şimdi söylüyordu . Açıklaması ise sana söylersem kızacaktın ..onları kıramadım vs vs .Bu kısmı hazmetmeye çalıştım . Sinirlendiğim nokta arkadaşlarıyla bir araya gelmesi değildi .Bana bunu söylememiş olmasıydı. Daha sonrasında etraflıca konuşup hallettik. Ben onun yoğunluğunu ,yerinde duramamazlığını, sürekli bir yerlere koşturmasını ,anlık bi işinin çıkmasını anlayabiliyorum. Hayatı hareketli yaşıyor. Dün için de eğer aramız limoni olmasaydı söyleyeceğini de biliyorum. Benden herhangi bi şey saklamıyor. Bundan sonrası için daha dikkatli olacağını söyledi. Ve sorun kalmadı .

alt

Telefoncuda işimizi halledip ordan çıktık .(Biraz zor oldu . Mert'in aldığı tablet tutacağını iade almak istemediler .Öyle ya da böyle bi şekilde orta yolu buldular sonunda ..) Tatlı yemeye gittik .Konumuz geçmiş ilişkiler ve sevgililer günüyle ilgili birtakım durumlar .Bana açıklama yaptıkça sakinleştim .Duruma tek taraflı bakmaktan vazgeçtim . Gerçekten anlamak ve hak vermek istedim. Öyle de yaptım . Sonrasında tatlımızı yerken bir arkadaşımdan bahsettim.. bebeği olmuş, eşinin ona iyi davranmadığını kötü giden bir ilişkileri olduğunu biliyordum buna rağmen belki ilişkiyi kurtarmak belkide hayalini gerçekleştirmek için olay bu şekilde gelişmişti .Mekanda oturup bunları anlatırken, karşımdaki adamın baba olmayı hak ettiğini aklımdan geçirmemle birlikte dilime de yansıdı ve yine yeniden iyi bir baba olacağını ima ettim. Ona bakınca içimden geçenleri sansür uygulamadan bu denli bir samimiyetle anlatıyor olmak büyük bir şans..
Ve tatlılarımızı yiyip oradan kalktık. Evime yakın bir yerde biraz daha oturup konuşalım derken ,ona aldığım kazağı verdim . (Geçtiğimiz pazar ladese girmiştik .Kazanan diğer tarafa kazak alacaktı .Ve tabiiki sevgilim kazanmıştı.) Giydi üzerinde çokta güzel durdu. Dışarı çıkıp bana sarılarak beni bi o yana bi bu yana havada döndürdü . Mutluluk bulaşıcı evet bunu iliklerime kadar hissettim . Ardından gitme vakti geldi . Ve gün tabiiki bitmedi .Eve geçtikten sonra yazışmaya devam ettik .O gün kitapçıda sevgiliyle yapılacak 100 şey adlı bir poster görmüştüm. Hemen fotoğraflamış ve şimdi de sevgilime göndermiş.. düşüncelerini merak ediyordum . Gönderdiğimin üzerinde çizmiş şunu yapalım diye ..Acaba ne ola ki o .. 'Evlenmek' en sağ alt köşede yer alan .Güldüm haliyle.. Orada yazanlar fikir verebilir tabii ama benim seninle yapmak istediklerim ; sahilde yürümek ,denize girmek , tiyatroya gitmek , bisiklet sürmek ..aklıma gelenler bu şekildeydi ..
Ardından nostaljik eşyalardan konuştuk . Onlara atfettiği değeri aynı zamanda da düşünce tarzını gördüm .Ve artık gece olmuştu .Son bir mesele nazar ..Ne zaman sosyal medyada güzel bir şey paylaşsam sanki sonrasında bir şekilde tartışıyormuşuz gibi düşünmeye başlamıştım .Hayır ben sevgimi dile getirmek haykırmak istiyorum .Herkes bilsin görsün .Ne var ki bence biri ya da birilerinin gözü değiyordu. Normalde bu tarz şeylere inanmam (En son kar küremi paylaşmıştım .. sonrasında ayrılığın kıyısından köşesinden değil içinden geçtik resmen ) Doğrudan bir ilgisi yok elbette ama artık biraz korkar oldum .Ne yapsam acaba ..bir dahakine sevgilimle ilgili bir şey paylaşmadan önce bir nazar duası mı okusam ..
Bak sırf buna benzer bi konu üzerinden sevgilime atkı örmekten vazgeçtim .Ne imiş efendim atkı örmek ayrılık getirirmiş. Bunu bile isteye yapar mıyım elbette yapmam. O zaman eldiven örülebilir .Gerçi bunu araştırmadım . Kim bilir belki de sevdiceğinizi başka eller tutacak gibi bir anlamı vardır. Aman aman uzak olsun benden tığ ve örgü ipleri ..
Şakası bir yana bu tarz inançlar bizi etkileyecek diye korkuyorum. O yüzden en iyisi ilişkimizi fazla dillendirmemek .İyi ya da kötü birilerine gösterme hevesinde olmamak . Gizli saklı yaşamak .Tabii ne kadar mümkünse..

Kimse görmesin bizi .
Kıskanırlar bu denli birlikteliğimizi.
Hep eh işte diyip geçiştirmeli.
Kimseciklere mahal vermemeli .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top