HAYATIMI ADADIM

Günlerden Nedir / 17-18 Şubat 2023 /


Bugün yakınen tanıdığım bir abla, arkadaşımla beni sabah kahvaltıya çağırmıştı . Bende onlara gittim. Biraz sohbet biraz dedikodu ..Saat 5 olmuş bile .Mert işten erken çıkmış , hastaneye gidecek.. İşini hallettikten sonra beni aradı .. Naptın.. Bende bir yarım saat sonra çıkacaktım .Konum at ben geliyorum dedi . O sırada heyacanlanmadım değil . Beklemiyordum açıkçası. Ve telefon zil sesi ..Geldim .Hemen yerimden kalkıp arkadaşımla beraber kapı önüne çıkmak için hareketlendik. Ben önden gidiyorum .Bi an önce ona sarılmam lazım özledim .Adımlarım hızlandı ve binanın önüne çıktım .Baktım kucağını açmış az ilerde bana bakıyor. Vakit kaybetmeden ona yöneldim .Sarıldım ve kavuştuk . Arkamdan gelen arkadaşım şaşkın . Ve ev sahibi abla da çıkıverdi .Onlar selamlaşa dursun ..Arabaya bindik . Önce arkadaşımı yurduna bırakacağız . Yaklaşık yirmi beş dakika kadar yol gideceğiz. Ben o sırada ön koltukta oturuyorum, ara ara sevgilime bakıyor ,elini tutuyor ve onun gözlerinin içinin gülüşüne hayran hayran seyre dalıyorum . Yolda giderken çok konuşmadık .Varmaya yakın yapılan bir şaka , komik değil . Takılmak istemedim duymazdan geldim ..Ve arkadaşımı bıraktık . Yemek yiyelim ben çok açım diyen bir sevgilim var . Nereye gitmeli ..Ara ara geldiğimiz arka kısmında akvaryumu bulunan; mekan olarak ferah ,yemekleri doyurucu ve lezzetli yerimiz ..Fergana Restaurant.
İçeri girdik .. masamıza oturup sipariş vericez . Ne yesek acaba artık menüyü ezberledik ama her defasında tekrar tekrar bakma isteği geliyor bana..sanki yeni bir tat koyacaklar gibi. Ben patatesli gözleme söyledim . Mert ise Özbek pilav .. Mekan her zamanki gibi sakin ve sessizdi . Orda çalışan kadın mekanın sahiplerinden, o geldi yanımıza biraz konuştuk. Sevgilim onu tanıyor. ( Bi gün yine burdayız . Bana sürpriz yapmış . Üzerinde büyük harflerle seni seviyorum Sedam yazılı bi pasta ..bu organize işi o ablayla yapmış olacak ki o gün çıkışta teşekkür etmişti. O gün bugündür gördüğü zaman hep selam verir. Belki bu olay yaşanmadan öncede tanışıklığı vardı ,ben dikkat etmemiş olabilirim .)
Siparişimiz geldi. Kendisi hemencecik doydu . Bana kendi tabağından bir şeyler yedirme peşinde (Böyle durumlarda kendimi aşeren, karnı burnunda bir eş gibi hissediyorum.) Ardından kalkalım..gitmeden ağzımıza bi küçük tatlı atalım .Ve şimdi ev . İstikamet benim mahallem ve geldik. Konumuz, birilerinin geçenki ayrılığımız üzerine söylediği ve benim sinirlenmeme sebep olan birtakım laflar . Böyle durumlarda fevri davranıyorum .Çünkü duygularımla hareket ediyor ve kendime hakim olamıyorum. Ani çıkışım üzerine, içimde ne olup bittiğini öncelikle sana söylemem gerektiğini dile getirdin.
Bir dahakine bunu düşünerek hareket edeceğim. Amacım öyle davranarak seni üzmek değildi. Sonrasında özür diledim. Seninle birlikte kendimi de keşfediyorum . Ben kendimi sakin yapılı bir insan olarak tanımlarken aslında benimde üzerine basıldığında küplere bindiğim konular olduğunu öğrendim. Neticede insan olmak bunu gerektiriyor belkide.  Korkularımı ,hoşuma giden davranışları, herhangi bir olayda  sinirlendiğim kısımları ,utanç duygumu ,olaylara bakış açımı ve en çokta ilişki içindeki Sedayı gördüm..daha neler deneyimleyeceğim kim bilir. Seninle yaşadıklarım bana her seferinde kendimle ilgili bir şeyler öğretiyor. Eminim öğretmeye de devam edicek .Bu yolculukta bana eşlik ettiğin için teşekkür ederim.

Ertesi gün ..
Bugün değişiklik olsun kahvaltıya Yunus Emre Fırına gidelim .Ben poaça aldım .Sevgilimde pizzamsı bir şeyler..İçerde yiyelim .Normalde alıp arabada ya da başka bir yerde yerdik .Bugün biraz farklı. Geçenlerde gittiğimiz kimsenin olmadığı ,daha hizmete açılmamış ismini bilmediğim o gölete gidelim .Ama öncesinde arabadaki eksiklikler için markete uğradık. Alacaklarımız tamam .Yoldayız müzikler güzel .Havamız yerinde .Gidelim de ne görelim . Kapalı, iki giriş kapısı da yerlerde pek iyi görünmüyor buzlu. Çevresinden dolanalım . İnsanlar yerlere bira şişeleri atmış . Cam kırıkları var .Mert kapıyı açıp gördüklerini yerden alıp yol kenarına bıraktı .(Çevrede olup biten her ne ise onu rahatsız ediyorsa müdahale eder mutlaka .)
Yolu takip ediyoruz. Nereye çıkacak acaba .Tepeye tırmanıyoruz . Hiç ev yok varsa da çok uzakta . Gidilebilecek en üst noktaya kadar gittik . Duracak bir yer bulmaya çalıştık ama nafile .Geri dönüp Mert'in bulduğu, manzarası kuş bakışı göl olan benimse biraz gerildiğim yükseklikten ötürü o tepelik yer..burası iyi duralım .
Bir kaç saat burdayız. Mert'in telefonu çalıyor,arayan kargo . Sipariş verdiği ürünler gelmiş .Onları almaya gidelim .Yolda giderken benim uykum geldi ,koltuğumu geriye yaslayıp gözümü kapatıp o şekilde yolculuk yaptım .Sonrasında gelen kargo paketlerini açtık. Birisi araba için yatak diğeri hızlı şarj cihazı..Son zamanlarda sürekli gittiğimiz artık burdan bi toprak parçası mı alsak acaba diye düşündüğüm o yere geldik . Yatağı kurmak biraz zahmetli. Havayla şişirdik . Ve şimdi hazır .Arka koltuk bize oldu sinema salonu. Yanımıza da birkaç çerez çikolata alalım . Tabletten film izleyelim .Seste çok iyi .Bizden rahatı yok . (Sevgili olduktan sonra sinemaya hiç gitmedik . Doğrusunu söylemek gerekirse bu ortam bir başka . O yüzden artık sinemaya gidelim diye tutturmuyorum .Zaten bu konuda şanslı değiliz .Bir önceki yazımda anlatmıştım.)
Şimdi bi taraftan içeceklerimizi içip diğer taraftan filmimizi izliyoruz .Yan yanayız, iyiyiz keyfimiz yerinde .
Mert'in uykusu geldi, ara verelim durduralım filmi . Biraz müzik açalım .Hazır böyle iken birbirimize atfetmelik güzel sözlü dinletiler .. Bu sefer ağlamayacağım, gözümden yaş düşmeyecek desem de ..nafile birkaç tane düştü gibi .Her seferinde böyle oluyor. Sevgilimin açtıkları beni mahvediyor ,duygulanıyorum .Hayır bilerekte yapmıyor. Ama ne bileyim karşımda durup gözlerimin içine bakarak o şarkılara eşlik ediyor ya ben bitiyorum .Orda geçen zamanı tutamıyorum. Öyle hisler içime doluyor ki nasıl anlatsam sanki tüm dünyanın sevgisi ve samimiyeti birikmiş içimde .Damla olup akıyor .Tabii her zaman bu duygular vuhu bulmuyor. Komik şarkılar açar arada .Hiç duymadığım ve sonrasında dilime dolanan. Nerden buluyor bu şarkıları hayret ediyorum. Yinede genel olarak müzik zevkimiz aynı .Ne de olsa tanıştığımız yer bi konser alanı .
Akşam mı oluyor ne güneş batıyor. Toparlanalım . Biraz yavaş hareket ediyoruz ya da o kadar çok dağıtmışız ki tekrar eski haline getirmesi zaman aldı. Şimdi yakınlardaki Forum 'a gidelim . İçerde biraz dolandık . Yukardaki yemek katından alalım bakalım, önce sıraya girelim .Ben karar veremiyorum bir türlü. Mert önceden düşünmüş gibi çok net her zaman ki gibi . Ne alacağı belli . Siparişimiz hazır .O sırada o kadar çok çocuklu aile gördüm ki ..konumuz biraz da bunun üzerine aslında alakası yok .(Mert'in çocukken yaptığı birtakım işler ..) Anlattıkça gözlerim açıldı.Daha bi dikkat kesildim .Onunla ilgili geçmişe yönelik kimsenin bilmediği konuları öğrenmek çok hoşuma gidiyor.Ona daha da yakınlaştığımı hissediyorum.  Konu her ne ise sadece ona özel olan aile üyelerinin bile bilmediği o ayrıntılar..hepsini ama hepsini dinlemek istiyorum. Ve bu sırada karnımız bi hayli doydu. Eve dönme vakti . Dönüşte arabada açılan o şarkı. Şimdi yazarken bile gülümsememe neden olan .(Dedikodu -Şaban Gürsoy )

O gün arabadan inmeden önce konu komşuyu, onlar nederi konuştuk .Belki de şarkı bizi buna itmiş bulundu .
Seninle aynı fikirde olduğum için mutluyum. İnsanların ne dediği çokta umrumda değil .Kendi doğrularım var herkes gibi . Ve bu anlayışla yaşıyorum.
Son olarak ,hiç umrumda değil günlerden nedir, ben sende esir..

alt
alt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top