HAYATIMI ADADIM

Sen Benim Son Şansımsın / 25 Şubat 2023 /


Sabah aradı ben uyuyorum. İşleri olduğunu sonrasında benim yanıma geleceğini söyledi. Kalktım, hazırlanıyorum. Telefon odamda,ben mutfakta ..Bi baktım birden fazla cevapsız arama ve mesajlar..
08.10 Arıyom açmıyon
08:20 Senin telefona bakacağın yok ben gidiyorum
Meğersem gelmiş beni bekliyor. Bende işler daha geç biter diye düşünerek ona göre ayarlamışım kendimi. Öyle olunca hızlı hızlı hareket etmek durumunda kaldım .Ve evden çıktım .Yaklaşık bir saat kadar beklemiş. (Böyle bir olay ilk defa oluyor .Bekletmeyi , bekletilmeyi ve birileri tarafından acele ettirilmeyi sevmem .Ne olsun .. hayatımda ilk defa yaptığım sütlacı da evde unutmuşum. Hay aksi .. benim yüzüm düştü tabii .Ne yapsak geri dönsek olmaz , yarın gelsem olmaz ,haftaya bi daha yaparsın olmaz .Mert'in çözüm ürettiği yollar bende kapı duvar .)
Bugün böyle başladı bakalım bakalım..
Sanayideki dükkanlar açık değil .O yüzden bana erken gelmiş aslında.. Annesinin arabasını götürdük . (Farlarda bi sıkıntı var,bunun nedeninin bulunması gerekli. Biraz uğraş sonrası iş çözüldü .) Çıktık eve geçip araba değişikliği yapılacak.
Şimdi yol kenarında Çitlekçi Kuruyemiş var . Sürekli yanından geçtiğimiz bi yerdi ama içine ilk defa girdim . Çeşitli lokum ,draje , kuruyemiş ,çerez ,kahve çeşitleri satılan bir dükkan .Mert yine en renkli olan en şekerli olan tarafa yöneldi. El yapımı çikolatalardan şunu mu alsam bunu mu diye düşünüp hangisini alacağını aralarından seçedursun .Bende karışık kuruyemiş aldım. Ve onca çeşit arasından seçtiklerimizle kasaya geldik .Son bir tablet çikolata..tamam .
Gidebiliriz . Şimdi binanın önüne geldik. Araba değiştirme işlemi tamam . Anahtarı eve bırakmaya gittik .(Ben yukarı kadar çıktım ama kapıya kadar gitmedim .Bir görünüp kaçmak istemedim açıkçası . )
Aşağı indik .Benim somurtkan halim devam ediyor. Yola düştük ne olsun ..benim telefonum kaldı diğer arabada .Geri döndük ve torpido gözünde unuttuğum telefonum tamam, artık bende. Bütün bunlar neden oluyordu..
(Dün erken yattım .Gece bir rüya gördüm . Öyle kalkmış bulundum ve sevgilime yazmışım ;
'..sen, ben yokken internet üzerinden bir kızla çetleşerek oyun oynuyorsun  ..bana söylüyorsun bunu ..bende bu davranışınla sana olan   sevgim azaldı diyorum .Yine başrolde sen ve yine olumsuz bi rüya .😒'
Sonrasında sabaha kadar çok uyuyamadım birkaç saat belki, hal böyle olunca unutkanlık kaçınılmaz oldu ..)
Neyse ki yolda giderken bi şekilde içinde bulunduğum ruh halinden sıyrıldım . Sevgilim sağ olsun modum düşük olduğu durumlarda, soruna neden olan olay veya durum için çözümler üretiyor veya iyi hissetmem için elinden gelen çabayı gösteriyor. Bunun farkındayım. Şimdi ben normale dönerken rotamız bahçe evi..
Ve vardık. Hava bugün güzel . İçeri çok soğuk değil. Yinede soba yakılabilir. Mert onlarla uğraşadursun bende getirdiklerimizi yerleştirip , kahvaltı hazırlayım .Bugün evden getirdiğim ekmek arası bi şeyler yanına da zeytin , domates..Ve meyve suyumuz (Enerjini Ateşler yazılı ,bu bardakları Mert'in nasıl aldığını yazmıştım ..) Şimdi sobamız yanmaya başladı . Mertte geldi . Yerken bi taraftan da konuşalım. Bi film var (Seni Bulacağım Oğlum açtı YouTube den) izleyelim ..
Sonlara doğru sabahtan beri olan modum üzerine konuştuk. Daha doğrusu o anlattı ben dinledim. (Rahatsız olduğu kısımları, insan olarak bi şeyleri unutabileceğimi kızdığı noktanın bu olmadığını ..) Şimdi de biraz dinlenelim ..

Filmi izlemeye devam yanımıza kuruyemiş, cips aldık .Dışında leblebi yazan ama içinde çakıl taş görünümlü küçük çikolatalar olan paketide açtık ;bir de geçen geldiğimizden kalan kestanelerimiz şimdi sobanın üzerindeler..ve sahneleri izlerken aynı yerlere gülüyoruz.. kestanelerimiz pişmiş olmalı ama üfleyerek yemeli .Mert eliyle açıp bana veriyor.. sıcak sıcak. (Ne güzel birlikte olmak ne güzel aynı filmi izlemek ve aynı tatları almak ..ne güzel seninle anı paylaşmak .)
Gözlerimiz yorgun düştü. Bi ara Mert uyudu .Bende o sırada gözlerimi kapattım, biraz hayal dünyama gidip..sevgilimi düşündüm .(Onun yanında olunca ,o uyusa bile ,neden ben hep güvende hissediyorum acaba ..) Sonra uyanış..
Ve bir konu var , hayatın anlamı nedir .. 'benim için sevdiklerimdir, onlar varsa ben de varım'  hayatimiadadim.com fikri belki de bu düşünceden çıktı yıllar önce.
Bir hikâye anlattı beni duygusal olarak etkileyen (babanın çocuk yaşta kaybettiği evladı için söyledikleri ..)
Ve çocuk sahibi olmak ne anlam ifade ediyor..biz konuşaduralım . Yatmadan önce belki kalkamayız diye kurduğumuz 6 alarmı çalmaya başladı. Müziğin ritmi hoşuma gitmiş olacak ki kalkıp bi anda dans etmeye başladım . Benim bu halimi gören sevgilim de bana eşlik etmesin mi ..biz bi o tarafa bi bu tarafa ara ara zıplayarak ara ara da sarılarak tahmini bi 5 6 dakika hareket ettik. Acayip yoruldum , nefes nefese kaldım o kadar. Onunla birlikte iken yaptıklarım saçma veya değil acaba neder demeden özgürce hareket edebiliyorum ya bu büyük bir şans benim için. Onunla yeri geldiğinde arkadaşım gibi eğlenebildiğim için de kendimi seçilmiş bir sevgili gibi hissediyorum .İyi ki diyorum iyi ki sen.

Şimdi akşam oluyordu ortalığı toplayıp çıkana kadar hava kararır diyerek kalktık herşey tamam mı .. unuttuğumuz bir şey var mı..
Ve yola koyulduk. Tepelerin arasında batan güneşi ve kendimizi de aynı fotoğraf karesine almayı ihmal etmedik . Bizim AVM ye gidelim . Hedef yemek katı ,ne yesek ne yesek .. geçenkinden olsun (Hep benim dediğim oluyormuş öyle dedi günler sonra , bu konuya bir sonraki sefer dikkat edeceğim.) Son bi konu kaldı . Sitemizin düzenlenmesi gerekiyor. (Starbucks'a geçtik) Mert bu işlerde iyi ,onunla birlikte bu işi yürütmek zevkli . Yazılara fotoğraf koymamız gerekiyordu onları hallettik..ve birkaç küçük değişiklik yapıldı. Ve evin yolu tutulsun bakalım.
Arabadan inerken birkaç defa sarıldım, yine bırakmak istemiyordum onu.. Ve son söylediğin hala aklımda 'Sen Benim Son Şansımsın '

  • alt
  • alt
  • alt
  • alt
  • alt
  • alt
  • alt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top