HAYATIMI ADADIM

TUZ GÖLÜ HATIRASI / “KAFAMIZA NASIL ESERSE” / 9 Kasım 2022

Hayatımda plan yapmadan anlık gelişen şeyleri seviyorum. Çünkü bir sonraki anın ne olacağı belli değil böyle olunca da merakla bekliyor ve o an içinde kalabiliyorum. O gün aklımda öyle bir çılgınlık yapacağım yoktu. Şehir değiştirmek herkesten habersiz.. Benim için ilk olan her şey özeldir. Seninle yaptığım ilk şehir dışı yolculuğu bu değildi ama hiç gitmediğim bir yer olduğu için özel bi yer edindi.. Seninle yola çıkmış olmak ilk etapta benim için heyecanlıydı oraya vardığımda ilk hissettiğim şey başarmış olma duygusuydu.

Seninle bir hedef belirlemek ve bunu yapmış olmak. Sonrasında Tuz Gölü'nün güzelliği karşısında gerçekten büyülendim karşımda ucu bucağı olmayan bir göl ve yanımda kanıyla canıyla ve kalbi ile sevdiğim bir adam..Daha ne isterdim ki o an.. Oraya vardığımızda gün bitmek üzereydi. İlk defa bu kadar kısa bir zamanın her anının içinde var olarak yaşadım, benim İçin dakikalar saatler gibiydi ve hiç bitmesin istedim sana sarılırken de senin kucağındayken veya beni kovalayıp yakalamaya çalışırken oraya vardığımda başlayan hisler çarpı 5 çarpı 10 Oldu. Sonrasında eve dönüş yolunda senin yanında yaptığım çılgınlıklar pekii.. Sen araba sürerken sana sarılmak gibi ya da o soğuk havada üst camı açıp havayı içime çekmek.. Beyin ilginç.. Bu yaptığım çılgınlıkları seninle özdeşleştirdi ve artık zihnimde ne zaman onları hatırlamak istesem seni de hatırlıyor olacağım. Normalde herhangi bir yerden dönmeyi çok sevmem sanki her şey tamamlanmıştır ve artık yapacak bir şey kalmamıştır hissi gelir. Seninle bu olmadı çünkü başka hislerle döndüm o gün eve..

Şimdi düşününce aslında gittiğim mekan, yer genel olarak atmosfer evet önemli ama sanırım tek başıma gitseydim bu kadar duyguyu bir arada aynı anda yaşayamayacaktım. En başta güvendiğin ve sevdiğin bir insan olunca çok başka gelişiyor her şey yol gözünde büyümüyor veya o kadar yorulmuyorsun.. yolculuk yapmak seni de keşfetmemi sağladı. Zamana bıraksak belki bir ayda geleceğim seviyeye o yolculuktan sonra geldiğimi hissettim. Aynısı Kırıkkale'ye gittiğimizde de olmuştu gidip döndükten sonra benim sana bakış açım aynı değildi.Önümüzdeki 2 ayı hiç yaşamadan yaşamış kadar bilgi edindim senin hakkında onu da başka bir zaman anlatırım..

Bütün bunların üzerine en güzeli de hiç kimseye bundan bahsetmemiş olmam benim için özel bir gündü ve hep öyle hatırlayacağım . Beni mutlu ettiğin için bir kez daha teşekkür ederim. Bu dünyadaki gerçekliği seninle paylaşmak çok keyifli.. Daha nicelerine 

Seda TURAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top