HAYATIMI ADADIM

Orta Yolu Bulmak ve Zafer / 23 Mart 2023 /

23.03.2023|Perşembe

Hazırlan geliyorum.' mesajı. Sekize doğru onun yanındaydım.
Bir gün öncesinde evde durmaktan canımın sıkıldığını ve yarın için dışarı çıkacağımı söylemiştim. Sabahında beni aramış ve sonrasında mesaj attı.

Yan yanayız. Ne yapacaksan bugün beraber yapalım dedi. Mesela şu an dışarı çıkmış olsaydın; nereye giderdin, neler yapardın. Canın ne istiyor onu yapalım diyordu. Bu konu üzerine biraz tartışır gibi olduk. Benim yalnız olarak dışarı çıkıp öylece takılmamı istemediğini söyledi. Şimdi ne yapabiliriz peki. Biraz dolandık. Bizim arka tarafta bulunan bir yol var. Çift şeritli yolun karşı kısmına geçip arabanın içinde, konuşmaya devam ettik. Bu yeri yeni keşfediyorduk. Ve bundan sonraki buluşmalarımız içinde bize ev sahipliği yapacaktı. Konu bir şekilde tatlıya bağlandı. Onun benim hakkımda ne düşündüğünü ve neden öyle düşündüğünü anlayabiliyordum.

İlişki içerisindeyken daha önceki alışkanlıklarımızı bir kenara bırakmak gerekiyor. Tabii bu her zaman kolay olmuyor. Çünkü öyle bir yerleşmiş ki bize, sanki onları yapmazsak kendimiz olmaktan çıkacağımızı düşünüyoruz. En azından ben öyle oldum. Şöyle ki ilişkim olmadı dönemde, kafama estiği gibi hareket edebiliyor ; dışarı tek çıkıp istediğim yerde istediğim kadar durup, istediğim kişilerle buluşup, sohbet edebiliyordum. Geçmiş zaman kipi kullanıyorum. Öyle ki bu sosyal tarafımı tamamıyla bırakmadım. Ama arkadaşlarımla olan iletişimim yarı yarıya düştü diyebilirim. Artık dışarıda bir kafede oturmak yerini evden telefonla araşmaya bıraktı. Bugünkü konunun da asıl noktası herhangi bir kimseyle buluşmayacaktım veya dışarıda halletmem gereken herhangi bir işim yoktu. Sadece hava almak, biraz kendimle baş başa kalmak, yürümek belki birkaç mağaza gezmek ya da belki bir yerde oturup kahve içmek.. Düşüncem bu yöndeydi. Fakat öyle olmadı. Ve bundan sonra da öyle olmayacak gibi görünüyor. Onun benimle her şeyi yapma isteğini ve arzusunu anlıyorum. Birbirimize alan açma konusunda belki halen kat etmemiz gereken yollar var. Neticede tolere edemeyeceğim bir konu değildi. Tamamiyle baskın gelip; Hayır ya ben bugün de böyle davranmak istiyorum demedim. Çünkü onun beni ne kadar düşündüğünün ve önemsediğinin farkındayım. Bunu asla göz ardı edemem. Dolayısıyla ben de orta yolu bulmak adına bazı şeylerden feragat ettim ve ediyorum. Bu cümleyi kuruyorum. Çünkü biliyorum ki bu tek taraflı değil. Ben bazı konularda değişirken, karşı tarafında kendinden ödün verdiğini, benim gibi o da ikame etmek noktasında beni tercih ettiğini görüyorum. Aslında ana fikrimizin birlikte daha çok zaman geçirebilmek, daha yakın olmak olduğunun bilincindeyim. Bu yüzden bu özgürlükçü kızı, ilk konu dile geldiğinde rahatsız eden tarafları zamanla kendini esenliğe bıraktı. Mert benim en yakın arkadaşım oldu. Kimseye anlatmadığım ve dile getirmediğim taraflarımı gördü. Kurduğumuz bağ beni ben olmaktan çıkarmadı. Sadece değiştirdi ve dönüştürdü. Bu durumu olduğu gibi kabul ediyorum. Çünkü onu gerçekten seviyorum. Yapabileceklerimin sınırını bile isteye zorluyorum. Alttan alıyorum anlayışla karşılamaya çalışıyorum. Çünkü o da benim için aynısını yapıyor.
Neşet Ertaş'ın da dediği gibi "Geçinmeye gönlü olan geçinir. Anlaşmak isteyen orta yolu bulur.
Telafi etmek isteyen eder. Önemseyen gösterir. Kısacası ben böyleyim diye bir şey yok. Ben sana karşı böyleyim diye bir şey var."

Çok fazla kalamazdı yanımda. Çünkü işe gidecekti. Bugün, sevgilimin daha sonrasında tek seferde söyleyebileceği bir gün olarak anı defterinde yerine buldu. Şöyle ki uzun zamandır istediğimiz bir şey vardı. Sürecin en başından beri benim bu hususta yer yer kendimi kötü hissettiğim zamanlar oldu. Ama sevgilim elinden ne geliyorsa, en iyi şekliyle yanımda olmaya çalıştı. Bana yardımcı oldu. Bırakıp gitmedi veya pes etmedi. Bana inanıyordu ve başarabileceğimizi söylüyordu her defasında. Ve zafere ulaşıldı.
İnsanın başına hayatta her şey gelebiliyor. Eğer yanınızda size destek olan özellikle psikolojik olarak sizi rahatlatacak, kendinizi kötü hissetmenize mahal vermeyecek, motivasyonunuzu koruyacak ve bir sevgili veya eş olarak sorumluluğunun farkında olarak yer alacak biri varsa çok şanslısınız. Ben yürüdüğüm yaşam yolunda daha kim bilir ne zorluklarla karşılaşacağım. Yanımda Mert olduğu için üstesinden gelemeyeceğim hiçbir şey olmadığına inandım. Ve ben de o şanslı insanlardan biri olduğum için sevgilime iyi ki sen diyorum.
Yaklaşık bir buçuk saat kadar zaman geçirdikten sonra sevgilimi işine uğurladım. Gün içerisinde konuşmalarımız devam etti..
Akşamında
'Hazırlan geliyom sana' Beş gibi onun yanındaydım.
Sabahki arabamızı park ettiği yerdeyiz yine. Öğlen yediğim mercimek çorbasından tencere de kalan kısmı.. bir kavanoza koydum eve götürmesi için yanımda getirmiştim. Aslında çok azdı biliyorum . Daha önceden aklıma gelseydi, daha fazla yapardım. Tadımlıktı şimdilik..
Gün içerisinde yaşadığı birkaç olaydan bahsetti. Biraz işi varmıştı, babasının arabasında, onlarla uğraşmış. Bu sefer yaklaşık iki saat kadar birlikteydik. Geçen sene bana bir sweatshirt almıştı. Şu an üzerimde o vardı ve çok tatlı göründüğümden bahsediyordu. Sabahki yaşananlar onu da fazlasıyla heyecanlandırmıştı. Onu uzun zamandır bu kadar enerjik görmemiştim. Bu enerji patlamasının nedeni gayet açıktı ve normale dönecek gibi de görünmüyordu. Bir süre sonra bana da geçmiş olacak ki ruhsal olarak kendimi fazla fazla iyi hissetmeye başladım..
Ve saat yediye gelirken ayrılma vakti, onu arkadaşının evine uğurladım..


Bugüne ait bir fotoğrafımız yok maalesef. Bazı zamanlar unutuyoruz böyle.. benim hatırlatmam gerekiyor.
Lakin unutulmayacak bir deneyim yaşadım. Benim için özel ve saklı bir anı olarak zihnimde yer etti bile. Bundan sonra yaşayacağım diğer tüm gerçekliklerde yine seni yanımda görmek istiyorum. Hep yanımda olmanı istiyorum sevgilim . Birlikte daha nice zorlukların üstesinden gelmeye ve kazandığımız zaferleri birlikte kutlamaya..
Balın S'

Seda TURAL

Gece sabaha kadar onu düşündüm, acaba onun için ne yapabilirim ? Hep aklıma geliyor ve hiç bir zaman bilmediğim yerlerde olmasını istemiyorum. Sürekli onu bi koruma güdüsü dürtüleyip duruyordu. Onun bu konudaki tutumuna daha fazla aman vermeden yanında olmak istedim. Sabah kalktım ve yanına gelebileceğimi söyledim. Kabul etti ve oradayım.

Onu hiç bir konuda, hiç bir zaman yalnız bırakmak istemiyorum. Her yere onunla gitmek, her istediğini yapmak için çalışıp çabalıyorum. O gün öyle bir durumdaydım ki, içindeki bu gezme sevdasını benimle bastırsın bensiz bir şey yapmasın istiyordum. Birazcık bencilce fakat öyle...

Uzun uzun konuştuk birbirimizle, o kendisinden her ne kadar ödün vermek istemese de ilişki içinde olduğunun farkındaydı. Bu yüzden yapılması gerekeni yapıyordu. Bir şekilde onun bu düşüncesi toz oldu gitti. Onun benimle daha önce empati kurmayıp göz göze baktığımızda beni anlıyor oluşuna çok şaşırıyorum 😅

İlişkideyken bazı alışkanlıklarımdan vazgeçtiğimi bilmiyor, bende onun eskiden yaptıklarını ve benim için bazı şeylerden ödün verip vermediğini bilmiyorum ama bu her zaman bileceğimiz anlamına da gelmez. Fedakarlık yaptığımız noktaları birbirimize söylemek zorunda olduğumuz bir süreç ilişkimizi çok sarsar. Bunun için her zaman ikimiz için de uygun olanı yapmalı ve eskiyi geride bırakmalıyız. Sonrasında işe gittim, iş hayli bir stresli ve yorucu geçmişti....

Akşam yine onu aradım, müsait olup olmadığını, benimle buluşabilecek durumda mı diye sormak istedim. Müsaitti ve şimdi ona gidiyorum...
Akşamleyin bana gelirken öğlen kendisi için hazırladığı mercimek çorbasından getirmişti, doyumluk değil tadımlıktı çünkü akşam geleceğimden haberi yoktu. Çorbada kullandığı baharatlar enfesti. Çok güzel bir gün geçirmiştim o gün....

Her ne kadar fotoğraf çekememiş olsakta bende kalan 2 parça fotoğrafı ekliyorum.

Ellerine sağlık kuzum, çorba çok güzeldi 😊

alt
alt
Mert İsmail AKYÜZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top