HAYATIMI ADADIM

Aynı Tadı Paylaşmak / 8 Nisan 2023 /

08.04.2023 |Cumartesi

Sabah 06 06 giden 07.07 gelen arama. Bugün bahçeye gidiyoruz ve tüm gün birlikteyiz. Yolda giderken ne alalım.. geçen girdiğimiz dükkana girdik. Köy yumurtası ve yarım sucuk. Karşısında market var. Oradan da meyve suyu, hangisini istersen seç balım diyen bir sevgilim var.. birazda domates biber aldık .İlerdeki markette neler varmış..yok yok gerçekten .Şakası bir yana ne soruyorsak hepsine de olumsuz yanıt alıyoruz .Burdan Marshmallow alalım bakalım .Yollar yine ıssız .Mert arabayı bir simülasyondaymışız gibi korkusuzca kullanıyor .Yolları inerken ki nefes alışverişim ve çıkarken ki rahatlayışım gerçekten görülmeye değer. Sonrasında evdeyiz ve soba yakıldı . Mert bayağı yorgun ve halsiz. Son ikidir böyle denk geliyor diyelim.(Bu haftaki yorgunluğun sebebi bana getireceği bilgisayara dün akşamdan beri bi şeyler yüklemiş. Ama her defasında silmek zorunda kalmış. En son oturduğu koltukta uyuyakalmış ki onda da uykusunu tam alamamış doğal olarakta sadece üzerine battaniye çekip şu an için dinlenmek istiyor.) 
Şimdi menemenli yumurta yapacağım. Ama kendi bildiğim gibi yapmak istiyorum. İnternetten tarifine baktım, uğraşıyorum bir ara sevgilimin yanına gittim. Birkaç bir şey gösterdim sonrasında ocağı yakması için yardım istedim. Ve mutfağa geldiğinde tezgahta duran kesmiş olduğum sucukların boyutunun öyle olmaması gerektiğini, büyük doğradığımı ayrıca menemenin benim ona anlattığım şekilde yapılmadığını söyledi. Ben de madem biliyorsun neden yapmıyorsuna getirdim.. O da yorgunum diyerek içinde bulunduğu fiziki ve ruhani halden bahsediyordu. O an ben yine kalıp davranışlarımdan bir tanesi olan; tartışma daha da büyümesin kavga çıkmasın veya o an için onun söylediklerini duymak istemediğimden mi nedenini bilmiyorum, uzaklaşmak istedim. Ama kendimi bir şekilde durdurdum . O ortamda bulunmam gerekiyordu. Konu her ne olursa olsun konuşulması lazımdı. Bana şöyle şöyle yapılır diye anlatırken, ben de sadece dinledim. (Yemek yapmak benim için çoğu zaman eğlenceli olmadı. Sadece olabildiğince basit hızlı ve pratik olmasına dikkat ederek kendime bir şeyler hazırladım bu zamana değin . Tabii kendine yapmakla bir başkasına yapmak arasında fark olmalı. Ben bu konuda iyi olmadığımı biliyorum. Ama  geliştirebileceğimin de farkındayım. Bu ileride zorlanacağım bir konu başlığı aslında.. Üstesinden gelemeyeceğimi düşünmüyorum. Sadece kendi düzenimin olduğu bir mutfak ve pratik edebilmem için de zamana ihtiyacım var.) Menemenimiz hazır. Evde sabah kırmış olduğum cevizleride yanına koydum. Balkonda yiyelim.. masayı oraya taşındık hava aydınlık ve berrak. Kuş sesleri arkada fon müziği, manzaramızda yeşillik. Mert'in telefonu çaldı..işle ilgili bir mevzu var.Duruma göre iş yerine gitme ihtimalimiz doğabilir .Benim modum azcık düşük .Aramızda geçen olayın etkisindeyim .Sevgilimde farkında olacak ki soruyor ..çok yiyemedik .Tavada bi hayli kaldı.Sorun değil sonrasında sildik süpürdük .Kahvaltı faslımız bitti .Kalanları toparlayım ..Mert'in bana getirdiği bilgisayar yanında .Bir kaç gündür konusu geçiyordu .En son iki bilgisayar arasında kalmıştık. Ben tercihimi, onun yıllar önce kullanmış olduğu bilgisayardan yana yaptım. Şimdi açayım, neler yapabiliriz bakalım.. Öncesinde biraz sosyal medyada takılalım. Bana tekvando ile ilgili reels videoları izletiyordu. Konu, ilerde çocuğum olursa onu tekvando kursuna yazdırırım diyerek başladı. Ve biz şimdi ayaktayız.. Bana birkaç hareket gösteriyor. Nefes nefese kalmadım belki ama kalbimin atışının o kısacık sürede bi anda hızlandığına şahit oldum. (Kendisi uzun yıllar yapmış, madalyaları bile var. Vakit oldukça da antrenmanlara gitmeye devam ediyor. Bu şekliyle kendisini geliştirmiş olması temelde sporla ilgilenmesi ve bu konudaki istikrarı gerçekten takdire şayan.)
Ve üç beş hareket derken birkaç duruş öğrendim. Ve içerisi sıcak hareket ettikçe daha da sıcak oldu. O yüzden koltuktaki yerlerimize geçip takılmaya devam ettik.
Bizim aldığımız pakettekiler nerde, daha önce bu şekliyle yedim mi hatırlamıyorum. Sobanın üzerinde deneyelim.. evde bi Çin restoranından alınan çöp şişlere taktığımız Marshmallowumuzu sobanın üzerindeki ısıda birazcık beklettik. Ardından yeme vakti. Tadı aman aman güzel diyemem. Ama birlikte aynı şeyi yapıyor olmak, asıl işin eğlenceli kısmı. Yoksa yediğimiz şeyin ne olduğu fark etmez, birlikte aynı tadı paylaşmak aynı şekliyle bir yemeği tatmak asıl özel
olan.
Bilgisayardan Olacak O Kadar bölümlerinden bir video izledik.
Skype uygulamasını yükledik ve deneme yapalım diyerek arama yaptık ve çektiğimiz fotoğraflar.. Sonrasında sevgilimin oynadığı ve benim de oynamamı istediği bir oyun Cs Go. Bir elim klavyede diğer elim farede atışlar yapıyorum. Hoşuma gitti mi gitti. Bu tarz savaş oyunlarını seviyorum. Çocukken de abim vasıtasıyla oynardım. Hepte ilgimi çekmiştir. Dolayısıyla şu anda yapmış olduğum uğraştan gayet memnundum. Dışarıda hava kararmaktaydı. Gün içerisinde dışarıya hiç çıkmadık sabahki balkonda yaptığımız kahvaltıyı saymazsak hep salonda ya da mutfakta vakit geçirdik. Konu nasıl açıldı hatırlamıyorum.. biraz gelecekte yapabileceğimiz işlerden konuşuyorduk. Bana yardım edebileceğinden bahsediyordu ve kendi ailesinden örnekler vererek mesleklerle ilgili bir takım fikirlerini bana aktarmaktaydı. Ben de bu kadar ciddi konuştuğumuz için çok araya girmeden, onu pür dikkat dinledim. Bahsi geçen meslekle ilgili diğer insanlar yapıyorsa bizim neyimiz eksik, sen de yapabilirsin, ben inanıyorum gibi motive edici cümleler kullanıyordu ..
Saate bakmamız ve artık bir an önce çıkmamız gerektiğine hemfikir olduktan hemen sonra, her şeyin tamam olduğunu söyleyene deyin ortalıkta koşuşturduk. Kapıyı kapatıp anahtarı üzerinden aldıktan sonra artık eve dönüş vakti. Yollar karanlık bir sağa bir sola dönerken biraz afallar gibiyim. Şehrin ışıklarıyla tekrar kendime geldim ve evime döndüm ..
Sabahki yaşadığımız gerginlik, o an için aynı evde yapamayacağım fikrini bir anda zihnime düşürmüştü ve bunu da dile getirmiş bulundum. Sen de benimle aynı fikirde olduğunu söyledin. Bazen durup dururken inatlaşabiliyoruz. Bence bu da onlardan biriydi. Ben bazen inandığım şeyi yapmakta ısrarcıyım. Sen doğrusu bu diyerek bana bir yol sunuyorsun, kafamın dikine gitmek istediğim için ya da o an senden aldığım negatiflik neticesinde öyle davrandım. Sonrasında bir şekilde konu kapandı. Yaptığımız bu küçük ev kaçamaklarını sevdiğimi söylemiştim. Çünkü gelecekte yaşayacaklarımızın bir provası ve birebir deneyimleyebildiğim için kendimi bu konuda şanslı hissediyorum. Bir gün ben çok yorgun belki yatak döşek hasta halde yatıyor olurum. Böyle bir durumda senin ile geçireceğim süreci nasıl koordine ettiğim önemli bir mevzu. Ya da senin beni nasıl alttan aldığın veya tahammül ettiğin.. Sabah seni yormak gibi bir amacım yoktu. Gönül isterdi ki herşeyi ben yapayım ve sende o sırada dinlenmiş ol. Bu şekliyle gelişmedi..
Yapabileceğim bi şey yok en azından şu an için. Bundan sonraki benzer durumlarda daha dikkatli olmaya çalışacağım.
Şimdilik Hoşçakal..
Sevgilin S*

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top