HAYATIMI ADADIM

Neler Oldu / 27-28 Mayıs 2023 /

27.05.2023 |Cumartesi
Sabahın erken saatlerinde beni almaya gelmiş. İstikamet bahçe evi. Büyük marketler kapalı olduğu için biz de yolda bulunan ara sıra uğradığımız küçük markete girdik. Oradan abur cubur aldık ki özellikle tatlı türevleri.. Tabii bir de ekmek. Geçenlerde hazır domates çorbası almıştık. Evde o vardı. Plan kahvaltıda onu yapmaktı eve geldik. Ben önce çorba için hazırlıklarımı yaptım. Ekmekleri fırında ısıttım. Kahvaltımız hazır ardından biraz takılalım.. Borç harç filmini seyrederken, geçen günden kalan dolaptaki karadutlu meyve suyunu yudumluyordum, Mert ise gazozunu. Bir ara şarkı açmış kendi kendime dans ediyordum ki sevgilimde bana eşlik etmek istedi. Kendisinin açtığı şarkı ile birlikte ben koltuğun üzerine çıktım. (Boyumu onun boyuna denk getirmek isteyerek.) Göz göze romantik bir dans seansı vardı burda, keyifliydi anda kalmama yardımcı olacak kadar gerçekçiydi. Belki iki belki üç belki beş dakika kadarlık o zaman dilimi benim gün içinde en yüksek iç sevince ulaştığım andı .Ardından başka bir film izleyelim.. Bizans Oyunları ara ara durdursak da bir şekilde ilerledik, sonunu getiremedik. Benim birazcık başım ağrıdı. Mert de eczane deposu gibi her bir şey var. Bana bir ağrı kesici verdi. Kısa bir süre sonra ağrım hissedilmeyecek kadar geçmişti. Ardından dışarı çıkalım diyerek toparlanalım dedik. AVM'ye geçtik orada yemek katında bir sağa bir sola dolandıktan sonra HD İskender'e girdik. Ardından aşağı katlarda biraz dolanalım bana kıyafet bakıyoruz. Mağazanın dışında bulunan v yaka bir tişört var. O da bende beğendik. Aldık çıkıyoruz, baktım ki yaka kısmında ip birazcık sökülmüş. Bunu kasaya götürüp değiştirmek istediğimizi söyledik. Fakat o ürünün diğer bedenleri de öyleydi. O zaman başka bir şey alalım diyerek mağazaya girdik. Bak bu güzel bak şu da giyilir gibi önüme seçenekler sunuyordu. Daha sonrasında ben deneme kabinine geçtim. Denerken bana getirdiklerinden bir tanesini sevdim. Ama sevgilim giydiğim kıyafetin bir noktasından ötürü rahatsız olduğunu söyledi. Bunun için çözüm arayışlarına girmişti. Fakat onunla o an için anlaşamadık. Ben istemsizce olumsuz tepkiler verdim. Çıkarken gerilmiştim, Mert ise dışarıda boş bir yere oturmuş elinde telefonla ilgileniyordu. Bir şeylerin yanlış gittiği aşikardı. Bu yaşanılanı, arabadan hemen inmeden önce konuşacaktık. Konu şu ki sevgilim benim giyim tarzımda bazı kısımlara takılıyor. Bunun için mağazada anlık olarak olay içerisinde çözüm arayışına gitti. Fakat o sırada anlaşamadık. Ben aldığı şeyi giyemeyeceğimi söyledim. Bana dar geliyordu o ise kasadan çoktan aldığını ve etiketini çıkarttığını söylüyordu. Yapacak bir şey yoktu. Poşetime koydum ve eve geldiğimde tekrar denedim sonrasında aslında hiçbir problem olmadığını da gördüm.
Olay sonrasındaki gerginlik hali beni evimin önüne getirene kadar devam etti. (Bugün için, acaba eve gitmesek mi gibisinden konuştuk. Yolu değiştirdik, uzattık. Ama günün sonunda ben kendi evimde o da kendi evindeydi.) Ben artık tartışmalarda kapıyı çekip giden taraf olmuyorum bu huyumu bütünüyle değiştirdim her ne kadar zorlansam da sinirlendiğimi sesimi yükselterek veyahut bir süre sessiz kalarak ifade ediyorum. Sinirlendiğimi söylemeye çalışıyorum ve iletişimde kalmaya devam ediyorum. Tartışmayı sürdürmek noktasında kararlıyım. Bunlar önemli hele de benim gibi anlaşmazlıklarda ne yapacağını kestiremeyenler için. Eğer anlaşamadığımız herhangi bir noktadan dolayı konuşmayı bütünüyle kesersem, biliyorum ki çözülmesi için tekrar iletişimime geçmemiz gerekecek ve bunu bir başkası değil yine biz yapmak zorunda kalacağız. Bunun önemini anladıktan sonra sorunlarım artık uzun vadeli olmuyor ve olabildiğince o gün çözülüyor. Bu konuda yol kat ettiğimi görüyorum. İlk baştaki konuya gelirsek sevgilimin benim hakkımda neyi neden nasıl yapmam gerektiği noktasındaki fikirlerini önemsiyorum. Dolayısıyla söyledikleri ilk duyuşta belki bana ters geliyor, belki hiç kabul etmeyeceğim bir done de olsa, sonrasında ona katılabiliyorum. Onun söylediklerini onaylayıp yapma eğilimine girişiyorum. Bunun nedeni tabii ki sevgi ve bu tarz aksiyonların birbirimizin iyiliğini isteme çerçevesinde gerçekleşmesi. Yoksa dışarıdaki bir insana karışma gibi bir içgüdümüz yok. Eleştirebiliriz o ayrı. Ama ne zaman ki yakınımız bir kişi. Hele ki sevgili eş vs. O benim deyip sahipleniyoruz ya hani işte orada birçok güdü birlikte doğmuş oluyor. Bunu olumluya ya da olumsuzluğa yorabiliriz. İlişki içerisinde karşı tarafın kendi fikirleri ile yanlışımı görmemi veya doğruysa da bunu teyit etme mi sağlaması ve bana tam tersi bir düşünce ile gelmesi ama bunun mantıklı bir zemine oturtarak kabul etmemi sağlaması.. Bence bunların her biri insanı geliştirebilecek etkileşimler. Her birinden öğreneceklerimi alıyorum.
Bu şekliyle yazıyor ve kaydediyorum.


28.05.2023 |Pazar
Bugün benim için hareketli bir gündü. Sabah seçimde oy kullandıktan sonra şehir dışından gelen arkadaşımla buluşmak için dışarı çıkmıştım. Önce Anıtkabir'e gittik ardından Bahçeli'de oturup bir şeyler içmeyi düşünüyorduk. Mertte yakınlardaydı babaannesi için hastaneye gelmişti. Sonrasında eve gelmiş hazırlanmış beni aradı.. Neredesiniz, ne yaptınız diye soruyordu. Bizde ziyaretimizi gerçekleştirdik, çıkmayı düşünüyorduk. Biraz zaman geçti Aslanlı yoldayız yürüyoruz.. girişe az kaldı derken bir anda solumda belirdi. Meğersem yolun başından beri arkamızdaymıştı. Ben hiç fark etmedim. Şaşırdım haliyle. O sırada arkadaşımla ayaküstü konuştular. Daha sonrasında çantamı girişteki emanetçiden aldım. Arabaya bindik ve Ne yapalım ne edelim Mert'in zamanı yoktu. Gidip bir şeyler içelim.. Ara ara gittiğimiz Angora kafedeyiz. Orada arka bahçeye geçtik. Arkadaşımla ben kahve içerken, sevgilim de oralet sipariş etmişti. Ortak pek bir konumuz yoktu. Fakat kariyer ilişki vesaire derken birkaç saat kadar oturmuş olduk. Arkadaşıma Ankara'da görmek istediği veyahut gitmek istediği bir yer var mı diyerek sordum. O da zaten sabahında müzeleri ve belli bazı noktaları ziyaret etmiş. Öyle olunca hemen telefonuma sarılıp araştırmaya giriştim. Önce Armada AVM'ye gidelim dedik. Arkadaşımın canı dondurma istiyordu, yukarı katta teras kısmına çıktık. Birazcık oturduk güneş geliyor gidiyor. Arka fonda da müzik açtık. Mert ile dondurma almaya gittim. Hep birlikte dondurma yeme faslından sonra aşağıya indik. Hayat sokağında yürüdük biraz. Ardından arka tarafta bulunan bir park varmış, Mertte haritadan görmüş. oraya gidelim dedik. Ama yol kapatılmıştı polisler tarafından. Normalde de zaten parka girseydik bi o kadar yürüyecektik, Hakkımızı bu şekilde kullanmış olduk. Tekrar geri döndük. 30 Ağustos Zafer Parkına gidelim dedim. AVM'den çiğ köfte alalım, marketten çekirdek ve meyve sularımızı da aldık. Kendimize bir masa bulup oturduk. Arkadan gelen birtakım sesler bizi rahatsız etse de.. saat 8 gibi oradan ayrılıp arkadaşımı da terminale bıraktıktan sonra eve dönüş yoluna girdik. Bir konvoy var, sevgilim ona katılıyordu şimdi. Fakat bu durumdan hiç haz etmedim. Sonrasında bizim oraya geldiğimizde arabada Mert'in başı ağrıyordu ki elimden hiçbir şey gelmiyor olmasına üzüldüm bi hayli. Bugünle ilgili bazı hususlarda münakaşa ettik. Takıldığım yerler vardı onları dile getirdim. Sırf bu yüzden kavga edeceğimizi ve bunun sonraki günlere de sirayet edeceğini sanarken üzerinde bulunduğumuz konudan apayrı bir konu neticesinde bu günün gecesinde telefonda konuşurken olaylar gelişecekti..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top